Obama rozbudowuje administrację: armia urzędników wzrośnie o 230 tys.

Aktualizacja: 2011-09-29 9:48 am

Amerykańska administracja powiększy się o kolejne 230 tys. urzędników. Jest to konieczne, by zrealizować zalecenia Agencji Ochrony Środowiska (EPA) w zakresie redukcji gazów cieplarnianych. Internauci drwią, że prezydent znalazł sposób na walkę z bezrobociem.

230 tys. urzędników znajdzie zatrudnienie w Agencji Ochrony Środowiska. Agencja przyjęła nowe regulacje w zakresie redukcji gazów cieplarnianych, które – jak zauważają eksperci – są „absurdalne” w zastosowaniu i „niemożliwe do zrealizowania” w narzuconym przez nią terminie, tj. do 2016 r. Nowi urzędnicy będą kosztować podatników amerykańskich 23 mld dol.

EPA chce uregulować emisję gazów cieplarnianych poprzez ustawę Clean Air Act, mimo że prawo nie daje jej do tego odpowiednich uprawnień. Regulacje EPA są zaskarżane przez prywatnych przedsiębiorców, którzy twierdzą, że tego typu przepisy muszą być zatwierdzone przez kongres, a nie przyjęte i wdrażane w życie przez jedną z agend rządowych.

EPA chce zmusić właścicieli firm, by nie przekraczali ustalonych progów emisji gazów cieplarnianych. Po przekroczeniu tych progów firmy mają obowiązek złożyć do agencji odpowiedni wniosek z prośbą o udzielenie zezwolenia na kontynuację działalności. Jeśli EPA wygra toczącą się w sądzie batalię o to, by mogła narzucić nowe regulacje w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych wszystkim przedsiębiorcom, wówczas należy się spodziewać, że liczba firm, które zostaną zobowiązane do przestrzegania nowych wytycznych wzrośnie niesamowicie – z około 14 tys. obecnie do ponad 6 milionów.

Koszty wdrożenia nowych przepisów, poza armią nowych urzędników, których trzeba będzie utrzymać, będą znacznie wyższe.

Już teraz Amerykanie oburzeni są tym, że stale zwiększa się liczba urzędników, podczas gdy drastycznie maleje zatrudnienie w firmach. Od stycznia 2008 roku do połowy 2010 roku zatrudnienie w sektorze prywatnym straciło 7,9 milionów osób, podczas gdy w sektorze publicznym pracę znalazło 590 tys. osób.

Źródło: „The Daily Caller”, AS

Za: PiotrSkarga.pl (2011-09-29) -- [Org. tytuł: « W dobie bezrobocia w USA przybędzie 230 tys. urzędników»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=44520 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]