Kalifornia: w szkołach wolno mówić o homoseksualizmie tylko dobrze

Aktualizacja: 2011-09-28 8:19 am

Wprowadzenie pozytywnego nauczania na temat różnych grup etnicznych nakazuje szkołom publicznym i prywatnym, przyjęta latem przez lokalną legislaturę stanu Kalifornia, ustawa SB48. Niedawno do grup tych zaliczono także osoby o odmiennej „orientacji seksualnej”, a więc pederastów, lesbijki, biseksualistów i transseksualistów.  

Kalifornijskie władze zamierzają surowo egzekwować nowe prawo. Prawnik Hadley Arkes nie ma wątpliwości, że jest to kolejny antyreligijny przepis, mający nie dopuścić do dominacji poglądów religijnych w kwestiach moralnych. Wprost uznano „doktryny i propagandę religijną w szkołach” za niezgodne z prawem. 

Arkes obawia się, że nauczanie prawa moralnego będzie karane. Prawnik podkreśla, że głównym celem nowych przepisów jest niedopuszczenie do nauczania doktryny katolickiej w publicznych i prywatnych placówkach oświatowych. Arkes zachęca jednak rodziców do występowania w obronie sowich praw do sądu.

Źródło: CatholicThing, AS

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=44464 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]