Aktualizacja strony została wstrzymana

Żydowski kryminalista chce wrócić z Izraela do Polski

Bogusław Bagsik i Andrzej Gąsiorowski byli sprawcami bodaj największej afery III RP. Ich firma Art.-B wyprowadziła z banków setki milionów złotych. Teraz ten drugi domaga się listu żelaznego, bo chce wrócić do Polski.

Art.-B wykorzystywała różnicę oprocentowania w poszczególnych bankach i dzięki szybkim operacjom – tzw. oscylatorowi – „zarobiła” około 400 milionów złotych. To była jedna z najgłośniejszych afer gospodarczych.
Gdy skandal wyszedł na jaw Bagsik i Gąsiorowski uciekli do Izraela, w którym ukrywali się przez lata. Ten pierwszy wpadł, bo pojechał do Szwajcarii i został zatrzymany na podstawie międzynarodowego listu gończego. Po deportacji do Polski usłyszał wyrok i odbył już karę.

Gąsiorowski był ostrożniejszy i nigdy nie opuszczał Izraela, a władze tego kraju odrzucały wszystkie wnioski o wydanie aferzysty. Teraz chce sam wrócić do Polski. Pod warunkiem otrzymania listu żelaznego, który gwarantuje mu, że po przekroczeniu granicy nie zostanie zatrzymany. Jego prawnik złożył już w prokuraturze konieczne dokumenty.

– W interesie wymiaru sprawiedliwości jest zapewnienie podejrzanemu możliwości udziału w postępowaniu, co jest możliwe w przypadku zagwarantowania Andrzejowi Gąsiorowskiemu odpowiadania z wolnej stopy – powiedział „Newsweekowi” mecenas Wojciech Koncewicz.

KOMENTARZ BIBUŁY: Żydowski sposób na uniknięcie odpowiedzialności: Nakraść, uciec do Izraela, przeczekać kilka lat, po czym starać się o powrót do Polski – po uzyskaniu (od władz sprzyjających żydowskiej migracji) tzw. listu żelaznego. Cymes!

Za: MyPiS.org | http://mypis.pl/aktualnosci/2246-aferzysta-chce-wrocic-do-polski | Aferzysta chce wrócić do Polski

Skip to content