Aktualizacja strony została wstrzymana

Pociąg beztoaletowy

Przytaczamy poniżej list przesłany do Redakcji portalu „Uważam Rze”, ukazujący stan polskiego kolejnictwa. PKP – siłą rozwalone w „wolnej Polsce” na setki spółek i spółeczek, prowadzonych przez mafijną sitwę dyrektorków – było cudownie punktualne i luksusowe, w porównaniu do dzisiejszej rzeczywistości. No, ale już niedługo „przyjdzie Niemiec” i zrobi porządek. Nagle pociągi zaczną jeździć regularnie, pracownicy zaczną cenić pracę, a pasażerowie chwalić nowego przewoźnika… I w schludnych pociągach Deutsche Bahn, „młodzi wykształceni” będą dalej delektować się Gazetą Wyborczą…
Niemożliwy scenariusz? Miejmy nadzieję, że nie, bowiem można (można!) przywrócić porządek własnymi rękami. Do Wyborów pozostało zaledwie:

[countdown date=”21:00:00 10/09/2011″] [counter] [/countdown]

– Red.

 

Pociąg beztoaletowy

Pozwolę sobie dorzucić własną przygodę kolejową do Waszych tekstów i listów Czytelników. 23 lipca o godz. 6.55 wsiedliśmy z wnukiem w Koninie do pociągu TLK relacji Poznań – Kraków. Wagon, owszem, bez przedziałów, „nowoczesny”, ale również bez wody w toaletach (obsługa tłumaczyła, że była awaria systemu dostarczania wody w Poznaniu). Najpierw zamknięto toaletę w drugiej klasie, a później również w pierwszej klasie. Tak, że pociąg był beztoaletowy. W Łodzi, pomimo 40-minutowego postoju, nie zrobiono nic, by uruchomić nieczynne toalety. Pasażerowie okazywali coraz większe zniecierpliwienie. Za Tomaszowem Mazowieckim pracownik PKP powiadomił nas osobiście (bo mikrofony okazały się zepsute), że niedługo pociąg się zatrzyma i będziemy mogli załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. Apelował jednak, by zrobić to szybko i sprawnie, bo podkreślał, że pociąg nie będzie długo czekał. I tak się stało. Pociąg zatrzymał się. Gdzie? W szczerym polu. Cóż było robić… Prawie wszyscy po nasypie zeszliśmy w krzaki. Ale nawet krzaków dla wszystkich nie starczyło. Nie wiadomo było, czy śmiać się, czy płakać… I czy w tę historię uwierzycie?

Na dowód załączam bilety.

Irena Rzeźnicka, Konin

Za: Uważam Rze – Do i od Redakcji (18.09.2011) | http://uwazamrze.pl/2011/09/do-i-od-redakcji-21/