Arabia Saudyjska winna 200 mln dolarów za 9/11?

Aktualizacja: 2011-09-20 1:10 pm

Lloyd, gigant ubezpieczeniowy rozpoczął sprawę sądową przeciwko Rijadowi, oskarżając go o pośrednie finansowanie Al-Kaidy, podaje „The Independent”. Lloyd domaga się ponad 200 mln dolarów, jako rekompensaty za pieniądze wypłacone ofiarom ataków z 11 września 2001 roku.

Międzynarodowy fundusz ubezpieczeniowy, który w ramach odszkodowań za atak terrorystyczny 9/11, wypłacił pieniądze zarówno firmom, jak i osobom fizycznym, domaga się ich rekompensaty gdyż, bogate w ropę państwo z bliskiego wschodu miało pozwolić bankom oraz organizacjom dobroczynnym na finansowanie działań Al-Kaidy. Jak podaje „The Independent”, Lloyd nazywa organizacje finansujące działalność terrorystyczną „przedstawicielami oraz alter ego” Arabii Saudyjskiej.

Szczegóły sprawy sądowej, obwiniające wpływowe banki oraz członków rodziny królewskiej, mogą spowodować zakłopotanie rządu w Rijadzie. Ten od dawna odcina się oficjalnej od pomocy bin Ladenowi.

W 156 stronicowym dokumencie złożonym w Pensylwani, gdzie rozbił się lot nr. 93 w dniu 11 września, zarzuca się winę dziewięciu osobom, które „otwarcie” finansowali Al Kaidę w latach poprzedzających zamachy terrorystyczne. Przyczyniając się tym samym do wzmocnienia antyzachodnich postaw, i umacniania pozycji Al-Kaidy.

KOMENTARZ BIBUŁY: 12 września br. Arabia Saudyjska zagroziła Stanom Zjednoczonym, że jeśli będą prowadziły  międzynarodowe naciski (czytaj: dokonywały politycznego szantażu i przekupstwa) celem poparcia sprzeciwu na forum ONZ wobec utworzenia Państwa Palestyńskiego, to “przywódcy Arabii Saudyjskiej będą zmuszeni do zastosowania bardziej niezależnej i zdecydowanej polityki zagranicznej”. Po takim dictum od razu znalazła się wygodna metoda szantażu Arabii Saudyjskiej. To nic, że przez te wszystkie 10 lat od 9-11 nikomu nie przeszkadzała wiedza o powiązaniach rządu w Rijadzie i różnych instytucji finansowych świata arabskiego ze światem tzw. zachodnim. Wszystko można było tolerować, po petrodolary nie śmierdziały żydowskim bankierom, ale gdy tylko doszło do ostrego konfliktu i zagrożony został byt Izraela w jego rasistowskiej postaci, to nawet bankierzy (i prawnicy) zrewidowali  swoje pryncypia. I znalazł się bat.

Za: EuroIslam.pl (20 września 2011) -- [Org. tytuł: « Arabia Saudyjska winna 200 mln dolarów za 9/11?»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=43946 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]