Monumentalna figura Matki Bożej wzniesiona w chińskiej Mongolii Wewnętrznej

Aktualizacja: 2011-09-19 1:05 pm

Ponad ośmiometrową figurę Matki Bożej poświęcono w chińskiej wiosce Ershisiqingdi koło Baotou w regionie autonomicznym Mongolia Wewnętrzna. Wznosi się ona na placu o powierzchni 0,75 ha, któremu nadano imię Najświętszej Maryi Panny. W uroczystości poświęcenia wzięło udział trzech biskupów, ok. 30 księży i ponad 3 tys. wiernych. 40 katolickich studentów, uczestniczących w obozie pod hasłem „Źycie i wiara”, przedstawiło maryjny program artystyczny.

Plac z figurą Matki Bożej rozciąga się przed kościołem wzniesionym w 1904 r. Przed dwoma laty z pomocą finansową miejscowych władz podjęto remont budynków parafialnych. W kapliczce wewnątrz kościoła proboszcz urządził wystawę dewocjonaliów, szat liturgicznych i fotografii, ukazującą historię parafii. Patrzy on z optymizmem na przyszłość ewangelizacji w tej części Chin.

ak/ rv, fides

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=43878 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]