Proces o tzw. antysemityzm w Lublinie

8 września w  Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie przy Krakowskim Przedmieściu 78, odbyła się  rozprawa w procesie przeciwko Grzegorzowi Wysokowi fałszywie oskarżonemu o znieważenie i nawoływanie do nienawiści wobec narodu żydowskiego.

Stawiło się tylko 5 świadków: 3 byli radni miejscy – Michał Widomski, Marek Wójtowicz  i Paweł Bryłowski, aktualny radny miejski Zbigniew Targoński oraz Marian Kowalski, kandydat na posła z listy Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke.

Świadek Targoński nic nie pamiętał, świadkowie Widomski, Wójtowicz i Kowalski zeznali, że teksty Grzegorza Wysoka zamieszczane w jego czasopiśmie nie znieważają i nie nawołują do nienawiści wobec narodu żydowskiego.  Z kolei świadek Paweł Bryłowski (były radny PO i prezydent Lublina w latach 1994-98, za przyczyną którego toczy się niniejszy proces) zeznał, że „takie takie pisanie może przerodzić się w rzecz straszną, nawet w zbrodnię holocaustu, a zaczyn nienawiści może doprowadzić do do tragedii – przykład to sprawa Breivika”. Świadek okazał się przeciwnikiem publikowania materiałów historycznych zeznając, że „przypominanie takich zdarzeń z przeszłości nastawia nieprzychylnie do tych nacji”.

Następna  rozprawa odbędzie się  w czwartek 29 września  o godz. 10.00, sala XIV, na który to termin wezwani są Józef Kawa, prezes Fundacji Shalom Chachmej Lublin imienia Symcha Wajsa, red. Piotr Zychowicz z Rzeczypospolitej, a także red. Stanisław Michalkiewicz. Kolejne terminy sprawy to 7 i 21 listopada 2011, na których zeznawać będą aktualni radni miejscy – Jan Madejek, Wojciech Krakowski, Krzysztof Siczek i Zdzisław Drozd, byli radni – Monika Wac z SdPl (trzykrotnie się nie stawiła), Dariusz Piątek, Krzysztof Podkański i Kamil Zinczuk, a także Adam Leks, Piotr Sławiński, prof. Ryszard Bender, Eugeniusz Sendecki, senator Stanisław Gogacz, Paweł Chojecki, Tadeusz Pasztyka, Adam Gmurczyk, Ryszard Milewski i powołany przez sąd jako biegły prof. Ryszard Tokarski z UMCS.

Rozprawa jest jawna, wstęp wolny.

Więcej na:
http://grzegorzwysok.blogspot.com(rm)

 
Nadesłał: Ryszard

Za: W Sercu Polska (19 Wrzesień 2011) | http://wsercupolska.org/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=5088:proces-o-antysemityzm-w-lublinie&catid=7:wiadomosci&Itemid=7 | Proces o antysemityzm w Lublinie

Skip to content