Pieniądze dla Polski tylko jeśli wygra PO?

W najnowszym spocie Platformy Obywatelskiej Jerzy Buzek, Janusz Lewandowski, Radosław Sikorski i Donald Tusk przekonują, że nadchodzące wybory są „o pieniądzach dla Polski i o tym, kto zdobędzie ich więcej”.

Politycy PO deklarują, że są w stanie wywalczyć nawet 300 mld zł dla Polski, gdyż właśnie rozpoczynają się prace nad nowym unijnym budżetem. „Przez ostatnie 4 lata Polska rozwijała się tak dynamicznie dzięki funduszom unijnym. Właśnie zaczynamy batalię o nowy budżet Unii” – podkreśla w spocie Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego. „Chodzi o miliardy, nawet 300 miliardów złotych. Dzięki tym pieniądzom możemy zmniejszyć bezrobocie wśród młodzieży nawet o połowę” – dodaje Janusz Lewandowski, unijny komisarz ds. budżetu.

„O tym są te wybory – o pieniądzach dla Polski i o tym, kto zdobędzie ich więcej. Dlaczego uważamy, że zrobimy to lepiej? Bo mamy mocną drużynę i umiemy skutecznie negocjować” – mówi z kolei Radosław Sikorski. Na koniec pojawia się Donald Tusk, który stwierdza, że to od nas zależy czy wywalczymy te pieniądze i ile ich będzie. „Wszyscy wiemy, że nikt tego za nas nie zrobi” – podsumowuje premier.

Skoro zawodnikami tej „mocnej drużyny” są Buzek i Lewandowski, pojawia się pytanie, czy będą o unijne środki dla Polski zabiegać z równą determinacją, jeżeli wybory wygra inne ugrupowanie niż PO. W spocie w niedwuznaczny sposób opowiadają się przecież za Platformą Obywatelską i to właśnie o walce o unijne pieniądze razem z działaczami PO jest mowa.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jeśli PiS  zwycięży w wyborach, będzie zabiegał o dofinansowanie dla Polski. „Jeżeli zostanę premierem, to z całą pewnością będę o tą sumę albo większą (…) zabiegać w UE i chciałem powiedzieć, że będę w tej sprawie współpracował z panem przewodniczącym Buzkiem i z panem komisarzem Lewandowskim i liczę, że oni jeszcze dziś zdeklarują, że są gotowi w tej sprawie współpracować. Przecież oni nie są tam w imieniu PO, to nie są funkcje o charakterze partyjnym” – podkreślił Kaczyński. Przypomniał, że podobną kwotę (300 mld zł) kilka lat temu wywalczył właśnie rząd PiS.

Za: MyPiS.org | http://mypis.pl/aktualnosci/2214-pieniadze-dla-polski-tylko-jesli-wygra-po

Skip to content