W. Brytania: zbierają “haki” na przedszkolaków

Aktualizacja: 2011-09-19 8:46 am

Od kilku lat w Wielkiej Brytanii zbierane są informacje na temat tzw. homofobicznych i rasistowskich zachowań dzieci. Do bazy danych trafiają trzylatki, których wypowiedzi zostały uznane przez nauczycieli za niewłaściwe i „niepoprawne politycznie”. Nauczyciele krytykowani za zgłaszanie przedszkolaków do baz danych odpowiadają, że przestrzegają regulacji ministerstwa pracy.

W latach 2008-2009  odnotowano blisko 30 tys. zdarzeń w odniesieniu do dzieci w wieku przedszkolnym, które oskarżono o tzw. mowę nienawiści. Przykładowo, za obraźliwe uznano powiedzenie przez jednego z uczniów, że „kolega ma głowę jak brokuł”. Wypowiedź tę jeden z nauczycieli uznał za „rasistowską”. Dzieci do niechlubnej bazy danych trafiały najczęściej za przezwiska typu: „gej” lub „lesbijka”.

Około 95 proc. zarejestrowanych incydentów dot. przezywania się przez dzieci. Tylko 5 proc. incydentów dot. przemocy fizycznej.

Brytyjska organizacja broniąca wolności osobistych – Manifesto Club zwróciła się do rządu z wnioskiem o uchylenie absurdalnych przepisów dot. rejestracji przypadków tzw. mowy nienawiści wśród przedszkolaków. Organizacja ta również skrytykowała rząd za zrównanie rasizmu z „homofobią”.

Dane zebrane w trakcie całego procesu nauczania dzieci są przechowywane przez wiele lat. Dostęp do nich mogą mieć nauczyciele na każdym etapie nauczania dziecka – w tym na studiach – a nawet przyszli pracodawcy.

Według gazety „The Daily Mail”, ministerstwo edukacji tłumaczy się, że rodzice oczekują, iż będzie się zdecydowanie walczyć z przemocą w szkołach, stąd rząd rozszerzył uprawnienia nauczycieli. Stwierdzono jednak, że każda szkoła powinna indywidualnie decydować o tym, jakie zachowania mogą być zakwalifikowane jako „mowa nienawiści”.


Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=43816 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]