Politpoprawność uratowała zabójcę

Aktualizacja: 2011-09-18 7:53 am

W ostatniej chwili odstąpiono od wykonania wyroku śmierci na 48-letnim, czarnoskórym obywatelu amerykańskim. Duane Buck został skazany za zabójstwo sprzed 16 lat, kiedy to zastrzelił mężczyznę i kobietę, na oczach jej dzieci. Wina jest bezsporna, jednak oskarżonemu na pomoc pospieszyła politpoprawność. Był już po ostatnim posiłku i miał za chwilę być wyprowadzony do pomieszczenia, w którym miał otrzymać zastrzyk z trucizną. W ostatniej chwili dotarła wiadomość, że Sąd Najwyższy wstrzymuje egzekucję. Adwokatom skazanego udało się przekonać sędziów, że proces był tendencyjny. Przywołali przykład psychologa, który w czasie procesu wygłosił teorię, że czarni obywatele są częściej przestępcami. Teraz od Sądu Najwyższego zależy, czy wyrok zostanie utrzymany w mocy, czy też proces będzie przeprowadzony zupełnie od nowa.

MZ

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=43775 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]