Premier Egiptu: „Układ z Izraelem nie jest świętością”

Aktualizacja: 2011-09-16 1:24 pm

Essam Szaraf, sprawujący urząd premiera Egiptu od marca br., wypowiadając się na temat zawartego w 1979 roku egipsko-izraelskich porozumień w Camp David, oświadczył, że jeśli to konieczne, możliwa jest rewizja traktatu pokojowego.  Porozumienie z Camp David nie jest rzeczą świętą i może być zawsze omawiane i zmieniane w interesie regionu lub po prostu pokoju- powiedział w wywiadzie dla tureckiej telewizji Szaraf.

Najnowsze wiadomości mówią również o wycofaniu przez Izrael swojego ambasadora z Ammanu, stolicy Jordanii. W kraju, rządzonym przez pramerykańską i proizraelską rodzinę królewską, wzrastają nastroje antyrządowe. Na popularnym portalu społecznościowym furorę robi hasło „Źadnej syjonistycznej ambasady na terytorium Jordanii”, a na ulicach płoną amerykańskie oraz izraelskie flagi.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=43691 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]