Aktualizacja strony została wstrzymana

Generał Wesley Clark o planie agresji na siedem państw

Poniżej prezentujemy tłumaczenie fragmentu wystąpienia generała Wesleya Clarka, w którym przedstawia on plany przejęcia kontroli przez USA nad siedmioma krajami: Irakiem, Syrią, Libanem, Libią, Somalią, Sudanem i Iranem.

Wystąpienie odbyło się 2 marca 2007 r. na podstawie zapisu, który przekazano generałowi w Pentagonie w 2001 roku.

clarkClark : 10 dni po 11ym września 2001 r. poszedłem do Pentagonu gdzie spotkałem się z sekretarzem do spraw « obrony » Rumsfeldem i jego zastępcą Wolfowitzem. Po drodze poszedłem witać parę osób ze sztabu które ze mną współpracowały a jeden z generałów poprosił mnie do swego biura i mi powiedział:
– Muszę Wam coś powiedzieć to potrwa minutę.
Clark: Jestem za bardzo zajęty
– on na to : Nie, nie ! Powzięliśmy decyzję, że zaatakujemy Irak
– Clark: Ale Dlaczego ?
– On: nie wiem ! …Myślę, że nie wiedzą co wymyślić innego?
Clark: Czy oni znaleźli informacje łączące Saddam z Al Kaida?
– On: Nie, nie ma nic nowego. Oni podjęli decyzję ataku na Irak bo nie wiedzą co robić z terroryzmem, ale za to mamy dobre wojsko i można obalać jakikolwiek rząd.

Clark: Kilka tygodni później, poszedłem go odwiedzić a wtedy już bombardowaliśmy Afganistan i zapytałem go :
– Czy nadal będziemy bombardować Irak ?
– On na to: Dużo gorzej!
Wziął kawałek papieru i powiedział: « Dostałem przed chwilą od sekretarza « obrony » to memorandum: mamy w ciągu następnych pięciu lat zdobyć 7 krajów: zacząć od Iraku, potem Syria, następnie Liban, Libia, Somalia, Sudan kończąc na Iranie.

– Clark: A to tajne?
– On : Tak proszę Pana!

– Dziennikarka: proszę powtórzyć jakie kraje? Zaczniemy od Iraku, potem Syria, a następnie Liban a potem Libia, Somalia, Sudan i skończymy na Iranie.

Wesley Clark, były dowódca US European Command (Dowództwo Europejskie Stanów Zjednoczonych), nadzorował wszystkie wojskowe akcje USA w 89 krajach Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Był również naczelnym dowódcą sil wojskowych NATO od 1997 r. do 2001 r.

Materiał został przygotowany w ramach programu analitycznego ECAG – Libia 2011.

[youtube g76qW4kDfkY]

Za: Geopolityka.org (14 września) | http://www.geopolityka.org/index.php/libia-2011/1047-general-wesley-clark-o-planie-agresji-na-siedem-panstw

Skip to content