Aktualizacja strony została wstrzymana

W. Brytania: pracownicy poczty odmówili dystrybucji płyt CD z Ewangelią św. Marka

Pracownicy poczty odmówili dystrybucji płyt CD z tekstem biblijnym, bo stwierdzili, że zawierają one „obraźliwe” treści. Kilka wspólnot protestanckich zapłaciło za produkcję płyt z nagraniem Ewangelii wg św. Marka, które miały trafić do wszystkich mieszkańców na wyspie Jersey jeszcze w tym tygodniu. Akcję zorganizowano z okazji 400-lecia wydania Biblii Króla Jakuba.

Wspólnotom protestanckim zależało, by płyty z nagraniami tekstu biblijnego trafiły do wszystkich gospodarstw domowych na wyspie Jersey jeszcze w tym tygodniu. Tymczasem, niedawno poinformowano ich, że pracownicy poczty nie będą ich rozprowadzać, ze względu „obraźliwe treści”.

Pastor Liz Hunter z kościoła metodystów żaliła się, że jeszcze kilka tygodni temu przedstawiciele poczty zgodzili się rozprowadzić płyty, a niedawno otrzymali powiadomienie z działu marketingu, że zamówienie nie zostanie zrealizowane. Poprosili więc o pomoc w dystrybucji materiałów wolontariuszy.

Szef poczty przeprosił za incydent, tłumacząc, że jeden z kierowników dokonał niewłaściwej interpretacji wytycznych. Dyrektor Naczelny Keen Kevin mówił: – Decyzja została podjęta na podstawie wewnętrznych wytycznych, które stwierdzają, że mamy prawo do odmowy rozpowszechniania materiałów promocyjnych, które mogłyby być obraźliwe. Wyjaśnił, że wytyczne te zostały niewłaściwie zinterpretowane przez jednego z kierowników i że zobowiązał wszystkich podwładnych, mających tego typu wątpliwości, by w przyszłości zwracali się do niego o pomoc.

Źródło: „The Daily Mail”, AS

Za: PiotrSkarga.pl (2011-09-14) | http://www.piotrskarga.pl/ps,7856,2,0,1,I,informacje.html

Skip to content