W. Brytania: pracownicy poczty odmówili dystrybucji płyt CD z Ewangelią św. Marka

Aktualizacja: 2011-09-14 10:09 am

Pracownicy poczty odmówili dystrybucji płyt CD z tekstem biblijnym, bo stwierdzili, że zawierają one „obraźliwe” treści. Kilka wspólnot protestanckich zapłaciło za produkcję płyt z nagraniem Ewangelii wg św. Marka, które miały trafić do wszystkich mieszkańców na wyspie Jersey jeszcze w tym tygodniu. Akcję zorganizowano z okazji 400-lecia wydania Biblii Króla Jakuba.

Wspólnotom protestanckim zależało, by płyty z nagraniami tekstu biblijnego trafiły do wszystkich gospodarstw domowych na wyspie Jersey jeszcze w tym tygodniu. Tymczasem, niedawno poinformowano ich, że pracownicy poczty nie będą ich rozprowadzać, ze względu „obraźliwe treści”.

Pastor Liz Hunter z kościoła metodystów żaliła się, że jeszcze kilka tygodni temu przedstawiciele poczty zgodzili się rozprowadzić płyty, a niedawno otrzymali powiadomienie z działu marketingu, że zamówienie nie zostanie zrealizowane. Poprosili więc o pomoc w dystrybucji materiałów wolontariuszy.

Szef poczty przeprosił za incydent, tłumacząc, że jeden z kierowników dokonał niewłaściwej interpretacji wytycznych. Dyrektor Naczelny Keen Kevin mówił: – Decyzja została podjęta na podstawie wewnętrznych wytycznych, które stwierdzają, że mamy prawo do odmowy rozpowszechniania materiałów promocyjnych, które mogłyby być obraźliwe. Wyjaśnił, że wytyczne te zostały niewłaściwie zinterpretowane przez jednego z kierowników i że zobowiązał wszystkich podwładnych, mających tego typu wątpliwości, by w przyszłości zwracali się do niego o pomoc.

Źródło: „The Daily Mail”, AS

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=43507 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]