Skutki rządów postkomunistów i PO: Dług osiągnął 80 tysięcy złotych na każdego obywatela

Aktualizacja: 2011-09-13 9:53 am

Oficjalnie państwo pożyczyło 790,7 mld zł. Ale zobowiązania samego ZUS to 2,07 bln zł. W sumie na obywatela przypada więc ok. 80 tys. zł długu, a nie – jak wylicza rząd – 20 tys. zł.

Jak wynika z danych przygotowanych na prośbę „Dziennika Gazety Prawnej” przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, przyszli emeryci ubezpieczeni w ZUS mają już zapisaną na kontach w I filarze astronomiczną kwotę 2,07 bln zł. Tyle że tych pieniędzy tam nie ma, bo… zostały wydane na bieżące emerytury – informuje gazeta.

Z tytułu tych dwóch zobowiązań – długu publicznego (790 mld zł, czyli ok. 21 tys. zł na każdego Polaka) i emerytur – państwo obciążyło każdego z nas długiem w wysokości ponad 73 tys. zł. Są jednak jeszcze inne ukryte zobowiązania sektora publicznego, choćby z tytułu opieki zdrowotnej czy systemu emerytalnego rolników. Wtedy na każdego Polaka przypada 80 tys. zł długu!

Niemal na pewno okaże się zatem, że obecni 30- i 40-latkowie nie dostaną obiecywanych im teraz świadczeń.

Za: niezalezna.pl (2011-09-13) -- [Org. tytuł: « Nasz dług jest cztery razy większy!»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=43469 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]