Aktualizacja strony została wstrzymana

Panie Ministrze Sikorski, czy to nie jest druzgocące? – Zbigniew Kuźmiuk

Jeszcze do niedawna mainstreamowe media uważały doniesienia słynnego portalu Wilileaks za mało wiarygodne i wymagające potępienia.

Okazuje się jednak, że w sytuacji kiedy kolejna publikacja informacji tego portalu dotyczy Prawa i Sprawiedliwości, to nie można tego przepuścić. Stąd od 2 dni „w zaprzyjaźnionych mediach”, obfite cytaty dotyczące krytycznych ocen funkcjonowania resortu Spraw Zagranicznych pod kierownictwem minister Anny Fotygi,

Wprawdzie były wiceszef BBN minister Witold Waszczykowski we wczorajszym wpisie na portalu wPolityce, rozprawił się merytorycznie z tymi ocenami i wykazał, że konkluzja jednej z nich brzmiała „że zdymisjonowani urzędnicy zostali zastąpieni osobami merytorycznymi i w związku z tym współpraca bilateralna nie ucierpiała”, ale z oczywistych względów nie znalazła się ona w żadnym komentarzu.

Do mainstreamowego grona dołączył jak zwykle czujny w takich wypadkach w owym czasie szef resortu obrony w rządzie PiS-u, a obecnie fachowiec „od dożynania PiS-owskich watah”, minister Radosław Sikorski, komentując dla mediów publikację Wikileaks jako „szczególnie druzgocącą dla PiS”.

Tak się dziwnie jednak składa, że w tym samym czasie słynny portal publikuje także oceny urzędników amerykańskiej ambasady dotyczące działalności rządu Donalda Tuska i są one niezwykle „smakowite”.

Na jesieni 2009 roku w apogeum tzw. afery hazardowej dyplomaci amerykańscy oceniali ją w depeszach wysyłanych z Warszawy „jako największy skandal dotyczący dotychczasowych rządów Donalda Tuska”. Ba, pisali więcej, że rząd Tuska poważnie osłabił walkę z korupcją i stąd pojawiają się coraz większe problemy z szybką realizacją zamówień publicznych i inwestycji finansowanych z pieniędzy publicznych.

Parę dni wcześniej ten sam portal doniósł o skutecznym przekonywaniu wicepremiera Waldemara Pawlaka przez amerykańskie firmy zajmujące się uprawa roślin genetycznie modyfikowanych (GMO).

Wicepremier Pawlak miał obiecać Amerykanom (firmy amerykańskie są wiodącymi na świecie w dziedzinie GMO), że polski rząd małymi kroczkami będzie wyrażał zgodę na wprowadzenie GMO.

Potwierdzają to późniejsze projekty ustaw kierowane przez rząd do Sejmu, a także zachowanie posłów PSL w Parlamencie, choćby w takich sprawach, jak: zgoda na przedłużenie okresu sprowadzani do Polski pasz GMO, możliwość rejestrowania nasion GMO w naszym kraju, wprowadzonej ustawą o nasiennictwie (zawetowaną na szczęście przez Prezydenta, a także niechęć ministra Sawickiego do ogłoszenia Polski krajem wolnym od GMO, co zrobiło już kilka wiodących krajów UE (np. Niemcy, Francja).

Tą ostatnią sprawę opisał wczoraj wszechstronnie na swoim blogu w Salonie 24 europoseł Janusz Wojciechowski. Tekst ma znamienny i mocny tytuł „Niezauważalnie, małymi kroczkami do zdrady polskich interesów”.

Obydwoma tych sprawami choć są bombami wielkiego kalibru, poza maleńkimi wzmiankami, mainstreamowe media się jednak nie zainteresowały.

Bo kogo w Polsce interesuje, że ambasada USA w Polsce ocenia to co się stało w spawie hazardu „jako największy dotychczasowy skandal rządu Donalda Tuska” skoro sejmowa komisja śledcza pod światłym kierownictwem „żołnierza” Premiera Tuska posła Sekuły (słynne pytania do pustych krzeseł), ustaliła że żadnej afery hazardowej przecież nie było.

Podobnie ustalenia zresztą uczyniła „niezależna” od jakiegoś czasu polska prokuratura.

Winnym w tej sprawie okazał się tylko „zależny” jak najbardziej szef CBA Mariusz Kamiński i to on zapłacił utratą stanowiska, a po jego odejściu nowe szefostwo tej nowej antykorupcyjnej służby „przetrąciło” jej kręgosłup.

Kogo interesuje również jakie zobowiązania wobec wielkich zagranicznych korporacji podejmuje niejawnie wicepremier polskiego rządu i dlaczego ten przedstawiciel partii uchodzącej za reprezentanta wsi, godzi się faktycznie na likwidację rodzinnych gospodarstw chłopskich (takie są bowiem dalekosiężne skutki wprowadzenia upraw GMO).

Panie Ministrze Sikorski najwyższy czas aby skomentował Pan te dwie sprawy na Twitterze. Wyznawcy nie mogą się doczekać. Czy to wszystko nie jest dla Pana i obydwu koalicyjnych partii „druzgocące”?

Zbigniew Kuźmiuk

Za: Zbigniew Kuźmiuk blog (09.09.2011) | http://zbigniewkuzmiuk.salon24.pl/340892,panie-ministrze-sikorski-czy-to-nie-jest-druzgocace

Skip to content