Anglia: Chór nie zaśpiewał, bo kolędy były zbyt religijne

Szkolny chór musiał wycofać się z uczestnictwa w Zimowym Festiwalu w Corringham (Anglia), ponieważ organizatorzy uznali przygotowane przez nich kolędy za zbyt religijne – podaje brytyjski dziennik „Daily Mail”.

Boże Narodzenie w Wlk. Brytanii. Kolendy śpiewane na wiosnę i pluszowy miś zamiast Św. Mikołaja?Boże Narodzenie w Wlk. Brytanii. Kolendy śpiewane na wiosnę i pluszowy miś zamiast Św. Mikołaja?

Około 60 dzieci ze szkoły podstawowej imienia Arthura Buglera przez 6 tygodni przygotowywało się do Zimowego Festiwalu. W ostatniej chwiili nauczyciel poinformował dziecięcy chór, że musi zrezygnować z występu, ponieważ wybrane przez nich kolędy nie pasują do ogólnego tematu festiwalu. Rodzice są zbulwersowani. – To absurdalne, że nie można śpiewać religijnych pieśni. Są święta, to kiedy będzie można je śpiewać? – pytał retorycznie jeden z nich w „Daily Mail”. Wydarzenie miało miejsce w Thurrock, gdzie 75 proc. ludności deklaruje się jako chrześcijanie. Drugą największą grupą religijną w mieście są Muzułmanie – ok. 1 proc. – Nie sądzę, żeby ktoś z Muzułmanów poczuł się urażony kolędami – mówi rzecznik Związku Nauki i Kultury Islamu. Ojciec David Rollins z Ewangelickiego Kościoła Świętego Jana w Corringham dodaje: – To przykre. Święta Bożego Narodzenia są przede wszystkim chrześcijańskim wydarzeniem.
EH

Za: Fronda
„Chór nie zaśpiewał, bo kolędy były zbyt religijne”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content