Posłom PO zagrożono grzywną w wysokości 1 tys. zł, jeśli opowiedzą się przeciw aborcji

Aktualizacja: 2011-09-5 11:15 am

W głosowaniu nad obywatelskim projektem ustawy wprowadzającej całkowity zakaz zabijania dzieci poczętych, które odbyło się w Sejmie w ub. środę Platforma Obywatelska zarządziła dyscyplinę. Posłom, którzy odstąpią od ogólnego stanowiska partii i opowiedzą się za wprowadzeniem całkowitej ochrony dzieci poczętych, zagrożono grzywną w wysokości 1 tys. zł. Poseł Jacek Tomczak z PO tłumaczył portalowi LifeSiteNews.com – który szczegółowo informował swoich czytelników o projekcie – dlaczego wyłamał się z dyscypliny partyjnej.

Projekt obywatelski pod którym w rekordowo krótkim czasie zebrano 600 tys. podpisów został odrzucony w ub. środę przez Sejm niewielką różnicą 5 głosów. Gdyby niektórzy posłowie, którzy deklarują się jako katolicy i powołują na nauczanie bł. Jana Pawła II wzięli udział w głosowaniu, z pewnością polski parlament przyjąłby historyczną ustawę chroniącą życie dzieci poczętych bez żadnych wyjątków. Tymczasem grupa posłów nie wzięła udziału w głosowaniu.

Tuż przed głosowaniem władze Platformy Obywatelskiej zarządziły dyscyplinę – rzadko wprowadzaną w kwestiach ideologicznych – zmuszając swoich członków do odrzucenia historycznej ustawy.

15 posłów PO wyłamało się i oddało głos przeciw odrzuceniu projektu obywatelskiego o prawnej ochronie dzieci poczętych. Dwóch innych wstrzymało się, a 31 posłów PO w ogóle nie uczestniczyło w tym głosowaniu.

Opowiedziałem się przeciw odrzuceniu ustawy, ponieważ był to projekt obywatelski, który wsparło 600 tys. obywateli – powiedział portalowi LifeSiteNews.com Jacek Tomczak z PO. – Jako konserwatysta nie mogłem głosować wbrew własnemu sumieniu, zwłaszcza że głosowanie dotyczyło prawa do życia najbardziej niewinnych i bezbronnych istot ludzkich. – wyjaśniał.

W solidarności z Tomczakiem zagłosował także m.in. poseł Mirosław Pluta (PO), który oburzony był wprowadzeniem dyscypliny partyjnej. – W mojej opinii, dyscyplina partyjna nie powinna obowiązywać w kwestiach ideologicznych – mówił w rozmowie z LSN poseł Pluta.  – W życiu kieruję się słowami wypowiedzianymi przez papieża Jana Pawła II w Nowym Targu 8 czerwca 1979 r.: ”I życzę, i modlę się o to stale, ażeby rodzina polska dawała życie, by była wierna świętemu prawu życia” – przekonywał parlamentarzysta.

Portal LIfeSiteNews.com przypomina, że w związku ze zbliżającymi się wyborami do Sejmu, które zaplanowane są na 9 października, Fundacja PRO, walcząca o wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji, apeluje do wyborców, by głosowali na tych kandydatów, którzy zdecydowanie opowiadają się po stronie życia i wartości pro-rodzinnych.

Dla tych, którzy popierają zabijanie dzieci przygotujemy transparent z ich wizerunkiem i obok umieścimy zdjęcie abortowanego dziecka, informując, że ten kandydat opowiada się za tą procedurą – mówiła Aleksandra Michalczyk z Fundacji PRO. – Chcemy, aby przyszły Sejm odzwierciedlał stanowisko polskiej opinii publicznej w sprawie aborcji, której – zgodnie z wynikami badań OBOP-u – sprzeciwia się ponad 80 proc. Polaków.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=43062 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]