Nie wszyscy zwariowali – Robert Gwiazdowski

Aktualizacja: 2011-08-31 7:48 am

Nie wszyscy jeszcze zwariowali. Prezydent RFN Christian Wulff stwierdził, że dokonywane przez EBC zakupy obligacji poszczególnych państw na rynku wtórnym są sprzeczne z prawem!!! Porównał je do domina: najpierw banki ratowały inne banki, a potem państwa ratowały banki, potem wspólnota państw ratuje poszczególne państwa. Kto jednak ostatecznie uratuje ratujących? – pyta retorycznie Wulff. [link]

Z kolei Sąd Apelacyjny w Atlancie orzekł, iż obowiązek wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego przez wszystkich obywateli – kluczowy element uchwalonej w ubiegłym roku reformy ochrony zdrowia w USA – jest niezgodny z amerykańską Konstytucją. Co prawda wyrok nie był jednomyślny – jeden z trzech sędziów zgłosił votum separatum – i nie wiadomo co zrobi w przyszłości Sąd Najwyższy, bo sprawa do niego trafi, gdyż wyrok Sądu w Atlancie jest odmienny od wyroku Sądu w Cincinnati w stanie Ohio,  ale na razie „powiało” optymizmem.

Sąd w Atlancie uznał, że Kongres nie może zmuszać Amerykanów do obowiązkowego wykupienia ubezpieczenia medycznego, gdyż Konstytucja nie daje mu takich uprawnień. Nawet w okresie Wielkiego Kryzysu Kongres nigdy nie wymagał od obywateli wykupienia obligacji rządowych na wydatki wojenne, ani nie zmuszał ich do większego oszczędzania. [link]

Robert Gwiazdowski

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=42823 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]