Światło, Motyl, Ekshumacja

Aktualizacja: 2011-08-30 11:44 am

Czy ktoś ma jakiekolwiek sensowne wytłumaczenie dlaczego w całym post-smoleńskim rozpasaniu mataczenia i dezinformacji, wręcz wyjątkowo skrupulatnie dopilnowano udaremnienia jakichkolwiek prób weryfikacji hipotezy wewnętrznej eksplozji w kabinie Tupolewa?

Hipotezę taka można było potwierdzić lub jej zaprzeczyć dwoma sposobami.

1. Po pierwsze, można było użyć metody polarymetrii optycznej i zwizualizować w świetle spolaryzowanym naprężenia wewnętrzne w szybach kabiny pasażerskiej ‘101’, a następnie porownać je z obrazem naprężeń w szybach kabiny pasażerskiej ‘102’.

2. Po drugie, można było wykonać prześwietlenia klatki piersiowej wszystkich ofiar katastrofy, i poddać je ocenie specjalistów. Obrażenia detonacyjne płuc wywołane nadciśnieniem eksplozji (barotrauma, blast injury) mają niezwykle charakterystyczny obraz radiologiczny zwany “butterfly” czyli motylem. Kto ciekawy, jak taki obraz wygląda, niech obejrzy Fot.5 w linkowanym poniżej artykule z fachowego czasopisma medycznego:

Powiększenia zdjęcia rentgenowskiego, pokazującego jak wygląda “motyl” u ofiary zamachu terrorystycznego znajdującej sie w pobliżu wybuchu, są tutaj:


Hipotezę wybuchu w kabinie można było jednoznacznie potwierdzić lub jej zaprzeczyć. Można było, ale już nie można.

 1. Z powodu powybijania przez Rosjan szyb we wraku. Nie można już uzyskać ani jednej nienaruszonej szyby z kabiny ’101’ do badań polarymetrycznych.[Nota bene, nawet gdybyśmy cudem mieli taką szybę, to po sprzedaniu ‘102’, próbki porównawcze też znajdą się poza naszym zasięgiem.]


2.
Z powodu zadziwiającego zakazu ekshumacji ofiar, wydanego przez Rosjan i skrupulatnie przestrzeganego przez rzekomo suwerenne państwo polskie. Po 16 miesiącach rozkładu tkanek miękkich w trumnach, których otwierania zakazano, nie ma już czego prześwietlać.

Stary Wiarus

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=42742 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]