Amerykański profesor: Kongres jest w rękach syjonistów

Aktualizacja: 2011-08-30 10:53 am

W wywiadzie dla irańskiej stacji PressTV, amerykański profesor Lawrence Davidson z West Chester University (zachodnia Pennsylwania), stwierdził, iż Kongres Stanów Zjednoczonych jest całkowicie kontrolowany przez „syjonistyczne lobby”, które działa wyłącznie w imię interesów Izraela.

„To, co mamy tu w Kongresie, w Kongresie Stanów Zjednoczonych, to jest literalnie poddane kontroli rozlicznych syjonistycznych lobby. (…) To, co Kongres czyni w kwestii Izraela jest tym, co mówią im syjoniści, żeby zostało zrobione i oczywiście biorą zarządzenia z Izraela.” – stwierdził.

Davidson wskazał również na hipokryzję Stanów Zjednoczonych, ponieważ swojego czasu czynili ogromne wysiłki na rzecz uznania przez ONZ państwa Izrael, a teraz występują przeciwko takiej samej inicjatywie ze strony Palestyńczyków.

Lawrence Davidson jest profesorem nauk historycznych ze specjalizacją dotyczącą Bliskiego Wschodu.

za: PressTV.ir

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=42727 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]