Aktualizacja strony została wstrzymana

Kalifornia: W jezuickim uniwersytecie obowiązkowe ubezpieczenie obejmujące aborcję

Prowadzony przez ojców Jezuitów uniwersytet University of San Francisco zmienił oferowane studentom ubezpieczenie zdrowotne, wprowadzając obowiązkowe ubezpieczenie pokrywające [tzw.] aborcję.

Rozprowadzana broszura [pdf] firmy ubezpieczeniowej Aetna, której „plan ubezpieczeniowy został specjalnie opracowany dla studentów University of San Francisco„, wylicza aborcję w kategorii „wydatki na macierzyństwo” (Maternity Expenses).

Studenci mogą zrezygnować z planu tylko w przypadku gdy „wykażą się zaświadczeniem o posiadaniu podobnego (równego lub lepszego) ubezpieczenia”. W przeciwnym wypadku, każdy student będzie „automatycznie zapisany do ubezpieczalni, a jego konto będzie obciążone.”

Pismo The Catholic Key, wydawane przez diecezję Kansas City-St. Joseph, które jako pierwsze ujawniło tę sprawę, wskazuje że prawo stanu Kalifornia nie zobowiązuje uniwersytetu do udostępniania ubezpieczenia zdrowotnego obejmującego aborcję i inne katolickie instytucje i uniwersytety w tej diecezji nie oferują tej możliwości.

Stowarzyszenie The Cardinal Newman Society natychmiast zwróciło się do prezydenta uczelni, ojca Stephen Privett z żądaniem podjęcia kroków celem usunięcia tego rodzaju „ubezpieczenia zdrowotnego”.

Jak to tej pory, władze uczelnie nie udzieliły odpowiedzi.


Na podstawie: Lifesite


Skip to content