Holandia: Zgodnie w wytycznymi episkopatu, ksiądz odmówił pogrzebu po eutanazji. Wścieklość mediów

Aktualizacja: 2011-08-25 7:54 am

Ks. Norbert van der Sluis z holenderskiego Liempde odmówił poprowadzenia pogrzebu człowieka, który poddał się eutanazji. Wzbudziło to wściekłość tamtejszych mediów, a także sprzeciw miejscowej rady parafialnej.

Ks. van der Sluis postąpił zgodnie z wytycznymi holenderskiego episkopatu i własnym sumieniem. – Gdy chodzi o eutanazję, to moją odpowiedzią musi być: „nie” – stwierdził duchowny z Północnej Brabancji. Odmówił też zgody na odprawienie w powierzonej mu parafii pogrzebu przez innego księdza.

Spowodowało to protest rady parafialnej, która zażądała od proboszcza przeprosin i zmiany jego podejścia do tej kwestii. Wstrzymano też zbiórkę ofiar na remont kościelnych organów.

jd, lifesitenews.com

Za: info.wiara -- [Org. tytuł: « KsiÄ…dz odmówił pogrzebu po eutanazji»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=42578 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]