Marek Jurek: PO i PiS marginalizują obrońców życia

Aktualizacja: 2011-08-24 1:54 pm

– W PiS faworyzowani są posłowie, którzy odegrali znaczącą rolę w torpedowaniu zmian konstytucyjnych przed czterema laty: Jadwiga Wiśniewska,  Marek Kuchciński i Marek Suski – uważa Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczpospolitej.

– To nie przypadek, że w obu dominujących partiach marginalizowani są posłowie najbardziej zaangażowani na rzecz cywilizacji życia, stojący wspólnie na czele powołanego ostatnio Zespołu Parlamentarnego – Jan Dziedziczak w PiS i Jacek Źalek w PO. Dla mnie charakterystyczne było już to, że Jan Dziedziczak, polityk autentycznie młody – nie wystąpił na głośnym ursynowskim spotkaniu PiS-owskiej młodzieży z orędziem na rzecz cywilizacji życia.  

W PiS za to faworyzowani są posłowie, którzy odegrali znaczącą rolę w torpedowaniu zmian konstytucyjnych przed czterema laty: Jadwiga Wiśniewska, która z powodu opóźniania prac została wtedy odwołana z przewodnictwa komisji konstytucyjnej, Marek Kuchciński, który wspólnie z kierownictwem parlamentarnym PO organizował wniosek o wprowadzenie do jej składu nowych posłów PO, SLD i PiS (wniosek pomijał LPR i PSL), Marek Suski, który zasłynął nie tylko spektakularnymi „porządkami” na sali sejmowej, ale aktywnie krytykował projekt zmiany na posiedzeniach komisji konstytucyjnej.  

W czasie ostatniej kadencji PiS nie tylko zachował całkowitą bierność w czasie tragicznej i precedensowej „sprawy Agaty” (kiedy – na co się często nie zwraca uwagi) doszło do faktycznego obniżenia poziomu ochrony życia w Polsce, nie tylko nie chciał w sprawach in vitro nawiązywać do Uchwały Sejmu z RP 2006 (stwierdzającej, że niszczenie życia dziecka w fazie embrionalnej narusza art. 157a polskiego Kodeksu Karnego), ale nawet ostatnio nie zareagował na apele o podjęcie parlamentarnych nacisków na rząd w sprawie działań Komisji Europejskiej przeciw Węgrom.  

Propozycja zgłoszenia rezolucji parlamentarnej w tej sprawie została przez PiS całkowicie zignorowana. Niestety, w sprawie tej nie podjął również kroków Zespół Dziedziczaka-Źalka, co świadczy w moim przekonaniu o bardzo poważnym ograniczeniu ich inicjatywy na forum parlamentarnym. A tymczasem zawsze powinniśmy pamiętać o tym, że cywilizacja życia ma prawo do swojej polityki i potrzebuje swojej polityki, jeżeli ma naprawdę zmieniać rzeczywistość Polski i Europy – uważa Jurek.

Notował Jarosław Wróblewski

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Jurek: PO i PiS marginalizujÄ… obrońców życia»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=42556 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]