Telefon od pana Spuli

Aktualizacja: 2011-08-22 9:28 am
Upadek autorytetu i wpływów Kongresu Polonii Amerykańskiej jest faktem. Pisano o tym już wielokrotnie. [link]
Jednym z powodów jest niewątpliwie brak lustracji działaczy polonijnych. Czy można się dziwić zaistniałej sytuacji, skoro wniosek o rezygnację z lustracji działaczy polonijnych postawili na jednym z zebrań w Chicago tacy “dyrektorzy” KPA jak były TW komunistycznych tajnych służb wojskowych Stanisław Trojaniak oraz obecna  szefowa KPA d/s kontaktów z krajem Bożena Kamińska, która jest skompromitowana swoimi antypolonijnymi działaniami w Nowym Jorku. Jej mąż adwokat Andrzej Kamiński wsławił się m.in. oskarżeniemi niewygodnych działaczy miejscowej Polonii o “antysemityzm.” Jednym z takich działaczy jest dobrze znany w środowisku Polonii nowojorskiej emeryt Józef Łuczaj, ciągany od wielu lat po sądach przez Kamińskich, którego list do Prezesa KPA Spuli poniżej zamieszczamy.

Polonijny Klub Patriotyczny w Nowym Jorku

Telefon od pana Spuli

W dniu 5 sierpnia 2011 około południa zadzwonił w moim domu telefon. Podniosłem słuchawkę i usłyszałem głos w języku angielskim, Przedstawił mi się pan Frank Spula i zapytał mnie, kto ja jestem. Odpowiedziałem, że jestem senior citizen U.S.A. born in Poland, oraz natychmiast zaznaczyłem, że chcę rozmawiać po polsku. Pan Spula zgodził się i następnie zapytał mnie skąd posiadam listę delegatów PNA i KPA. Odpowiedziałem, że nie pamiętam skąd otrzymałem. Pan Spula: Ty musisz pamiętać. Odpowiedziałem: mam 72 lata i mogę nie pamiętać. Następnie pan Spula zapytał, dlaczego używam w apelu swoim jego nazwisko. Odpowiedziałem, że jest pan Spula liderem Polonii, a więc osobą publiczną i mam prawo wypowiadać swoje opinie na temat jego działalność, bo jestem członkiem społeczności. Coraz bardziej natarczywym głosem pan Spula zaczął mnie straszyć, że bezprawnie wtrącam się w życie polonijnej organizacji i impertynencko dał mi do zrozumienia, że mogę za to odpowiadać. Na takie dictum pana Spuli odpowiedziałem: Ja myślałem, że pan dzwoni do mnie, aby podyskutować o dręczących problemach Polonii, jak naprawić niektóre rzeczy, jak uzdrowić sytuacje jak przystało na przywódcę Polonii a pan Spula dzwoni po to aby mnie zastraszać. Nie spodziewałem się tego – rzekłem i wtedy pan Spula zakrył słuchawkę i prawdopodobnie z kimś naradzał się. Zawołałem “hallo!” ale nie było odzewu, więc położyłem słuchawkę. Więcej pan Frank Spula nie telefonował do mnie do dnia dzisiejszego, czyli 16 sierpnia 2011. A szkoda, bo chciałem z panem Frankiem Spulą, jako prezesem KPA podyskutować na temat jego zastępczyni Bożeny Kamińskiej, która niedawno przyjęła do KPA na jakąś funkcję Szczepana Janeczko z Williamsburga, który był agentem SB o pseudonimie “Mnich” w Białymstoku i walczył z Kosciołem. Bożena Kamińska i jej mąż Andrzej Kamiński są dyrektorami krajowymi KPA a dokumentację o przeszłości Szczepana Janeczko znają od około ośmiu lat nawet z akt sądowych.

Chciałem też poinformować pana Prezesa KPA, że Bożena Kamińska i jej mąż Andrzej Kamiński niedawno dokonali fałszowania podpisów na petycji do Urzędu Stanowego. Złożyli petycję z podpisami osób, które tego nie podpisywały i które złożyły oświadczenie pod przysięgą żądając usunięcia ich nazwisk z listy. Rzeczoznawca grafolog sporządził opinię o sfałszowaniu podpisów i jako czyn kryminalny będzie przedmiotem rozpatrzenia przez odpowiednie władze.

Ostrzegałem wcześniej pana Franka Spulę o nieetycznej działalności Kamińskich specjalnymi listami i dokumentami. Pisałem też dość szeroko na łamach gazety “Gwiazda Polarna”. Twierdziłem, że brak reakcji ze strony władz KPA doprowadzi do skandalu. Panie Spula, bardzo grzecznie publicznie Pana proszę: miej Pan pretensję do siebie i do swojej powiernicy Kamińskiej a nie do mnie. Ja staram się zapobiec kompromitacji a Pan ma za to do mnie pretensję. Nie rozumiem Pana.

Józef Łuczaj
Nowy Jork

 

ZOB. LINKI:

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=42440 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]