Gmina w budowie – Rafał A. Ziemkiewicz

Aktualizacja: 2011-08-21 3:48 pm

Wyborcza reklamówka partii rządzącej zachęca, bym sprawdził, co ostatnio zbudowano w mojej gminie.

Proszę bardzo. W mojej gminie położono bardzo oczekiwane wodociągi. Położono je już osiem miesięcy temu, ale wody  nie puszczono. Najpierw dlatego,  że dwie gminne instytucje nie były w stanie uzgodnić, do której z nich należy zrobienie tzw. przyłączy. Potem zaś spór – nie wiem zresztą, czy rozstrzygnięty – stracił znaczenie, bo wodociąg, mówiąc fachowo, „zagnił”, jak to się zawsze dzieje, jeśli nie puści się w nim wody w odpowiednim czasie po ułożeniu.

Procedura odkażania „zagniłych” rur jest zaś niemal równie kosztowna jak ułożenie nowych, na razie więc trwa pisanie odpowiedniego wniosku do Unii.

Trudno rokować, czy Unia się zgodzi, bo włożyła już w naszą gminę sporo – obecna ekipa poza wodociągami załatwiła nowe chodniki z kostki, a jeszcze poprzednia wielki basen z centrum sportowym; niestety, na jesieni obiekt ma zostać zamknięty, bo na jego utrzymanie Europa już łożyć nie chce, a przyciśniętej regułą wydatkową gminy nie stać. Poza tym można powiedzieć, po diabła wodociągi tam, gdzie nie ma kanalizacji (ale tego nikt nie planuje – pewnie wskutek lobbingu firm beczkowozowych).

Nie będę mówił, kto rządzi moją gminą, ale mogę zdradzić, że jest to partia, która swym symbolem uczyniła pogięty pomarańczowy spinacz. Podobno w zamyśle miał być uśmiechnięty kontur Polski, ale spinacz wydaje się bardziej trafionym godłem dla ugrupowania, które w zaledwie trzy lata zwiększyło liczbę urzędników o 100 tysięcy, czyli jedną czwartą. I skromnie się tym nie chwali, podobnie jak zaciągnięciem w tym samym czasie ponad 300 miliardów złotych długu.  A i tyle przecież, myślę, może  w przyszłości nie wystarczyć na czyszczenie tego, co za jej rządów „zagniło”.

Rafał A. Ziemkiewicz

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=42400 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]