Nowojorskie Muzemu Holokaustu przejmie kontrolę nad Muzeum w Oświęcimiu

Aktualizacja: 2006-06-24 12:00 am

Nowojorskie muzeum holokaustu New York Holocaust Museum połączy się z Centrum Żydowskim w Oświęcimiu (Auschwitz Jewish Center -AJC) i utworzy wspólne centrum muzealne. O połączeniu zdecydował zarząd nowojorskiego muzeum Museum of Jewish Heritage — A Living Memorial to the Holocaust, który przegłosował w zeszłym tygodniu o przystąpieniu do sfinalizowania toczących się negocjacji. “Jestem zadowolony z tego, że [New York Holocaust Museum] będzie pracowało razem z Auschwitz Jewish Center” – powiedział Robert Morgenthau, dyrektor nowojorskiego muzeum. W momencie gdy umowa wejdzie w życie, nowojorskie muzemu obejmie całkowitą kontrolę nad Centrum w Polsce i będzie odpowiedzialne za obie instytucje.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=424 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]