Powstaje film o Jedwabnem. Niepewne losy „Historii Roja”

Władysław Pasikowski, znany z reżyserii Psów, czy telewizyjnego serialu Glina, wraca po 10 latach przerwy, i bierze na warsztat znaną i odpowiednio ufryzowaną przez  przedstawicieli Holocaust Industry historię o Jedwabnem. W filmie zatytułowanym Pokłosie, jak zapowiada reżyser zostanie dokonany rozrachunek z „ciemną kartą polskiej przeszłości”. Wtóruje mu prezes Telewizji Polskiej, Juliusz Braun (TVP jest koproducentem obrazu), podkreślając wielką wagę gatunkową filmu. Premiera planowana jest na jesień 2012. Źródła na razie nie podają, kto podejmie się konsultacji naukowej, choć z dużą dozą prawdopodobieństwa można się spodziewać „obiektywnych” naukowców pokroju Andrzeja Kunerta z Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, którego wypowiedzi doskonale wpisują się w trend ustawicznego tresowania Polaków w poczuciu winy za tzw. „żydowski Holocaust”.

Z kolei Historia Roja, w reżyserii Jerzego Zalewskiego, która na ekrany miała wejść w marcu tego roku, nie jest jeszcze ukończona. 1 marca, w kilku miastach odbyły się projekcje roboczej wersji filmu, i… nagle zrobiło się o nim głucho. Wszystko wskazuje na to, że na premierę Historii Roja przyjdzie nam jeszcze długo poczekać, bo jak miał powiedzieć Wojciech Hoflik ( dyrektor Agencji Filmowej TVP), „obecnie nie ma atmosfery na ten film”. Bo w końcu cóż znaczy film o jakimś tam partyzancie z NSZ wobec „naprawdę ważnego” obrazu o krwiożerczych Polakach i ich niewinnych żydowskich ofiarach? Na to czas i odpowiednie środki znajdą się zawsze. Nieprawdaż, panie Braun?

Za: nacjonalista.pl (20 sierpnia 2011) | http://www.nacjonalista.pl/2011/08/20/powstaje-film-o-jedwabnem-niepewne-losy-historii-roja/

Skip to content