Francja: Kolejny nauczyciel na gilotynie tolerancji

Aktualizacja: 2011-08-19 8:48 am

Dyrekcja amerykańskiego liceum zdegradowała nauczyciela z długim stażem pracy za jego “homofobiczny” wpis na Facebooku. Nauczyciel jest zdeklarowanym chrześcijaninem.

Geradl Buell pracuje w Mount Dora High School wiele lat. Ostatnio był wychowawcą klasy. Teraz został pozbawiony opieki nad młodzieżą z powodu wpisu na popularnym portalu społecznościowym. Christopher Patton z Lake County Schools poinformował portal LSN, że decyzja szkoły została podjęta z uwagi na “pogwałcenie przez nauczyciela zasad etyki”.

Buell napisał na Facebooku, poza godzinami pracy, że nie zgadza się z legalizacją małżeństw homoseksualnych w stanie Nowy Jork. Dodał, że małżeństwa jednopłciowe przyprawiają go o mdłości zaś związki gejowskie są grzechem. Buell jest zdeklarowanym chrześcijaninem i wielokrotnie dawał wyraz swojej wierze. „ Po pierwsze jestem oddany Bogu. Próbuję uczyć i prowadzić moich uczniów […] Staram się służyć mojemu Panu.” – pisze na swoim profilu. Gdy “Orlando Sentinel” zapytało go dlaczego nienawidzi gejów, odpowiedział, że miał uczniów homoseksualistów i okazywał im zawsze miłość a nie nienawiść. Patton powiedział portalowi LSN, że Lake County Schools zareagowało tylko ze względu na wiele skarg jakie napłynęły do gazety „Orlando Sentinel” po pojawieniu się wpisu nauczyciela na Facebooku. Patton poinformował, że nauczyciel na czas „śledztwa” został odsunięty od pracy z uczniami i skierowany do pracy nie związanej z dydaktyką.

Sprawa Buella nie jest niczym nowym. W zeszłym roku zwolniono z Uniwersytetu Illinois wykładowcę za maila, w którym napisał, że homoseksualizm jest sprzeczny z naturą. W Kanadzie już w 1995 roku zawieszono nauczyciela, który napisał w lokalnej gazecie czym według chrześcijaństwa jest homoseksualizm. Kempling przegrał sprawę nawet w Sądzie Najwyższym. Przykładów takich jest coraz więcej o czym bardzo często informujemy na tym portalu.

George Orwell pisał, że „Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć”. Ciekawe jakby pisarz  sformułował swoją maksymę w czasach tęczowego folwarku zwierzęcego.

Ł.A/LSN

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Kolejny nauczyciel na gilotynie tolerancji»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=42312 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]