Terroryzm mniejszości: Popularna piosenka wycofana ze świątecznego programu szkolnego po skardze żydowskiej matki

Aktualizacja: 2008-12-11 1:36 pm

Popularna piosenka świąteczna “Rudolph the Red-Nosed Reindeer”, śpiewana przez uczniów klasy przygotowawczej ze szkoły podstawowej Murrayville Elementary School w Willmington (stan Północna Karolina), wywołała lokalną burzę, z uwagi na zarzut stawiany przez jednego z rodziców jakoby piosenka miała “treść religijną”.

Jak informuje stacja radiowa WRAL, “Żydowska matka [jednego z dzieci] – która nie chciała ujawnić swojego nazwiska – zaprotestowała przeciwko, jak to nazwała ‘religijnemu podtekstowi’ zawartemu w piosence. […] Protest ten doprowadził do zgody dyrektora na usunięcie piosenki z programu”.

Dyrekcja “zalana została masą skarg od wzburzonych rodziców.” – informuje stacja radiowa. Jedna z matek dzieci powiedziała w wywiadzie, że nie widzi w tej popularnej piosence żadnych ‘religijnych podtekstów’: “Powiedziałabym, że nie jest to piosenka religijna – mówi ona o świętym Mikołaju [dokł. o Santa Claus]” – powiedziała Anne Vanslyke.

W wyniku zamieszania wywołanego przez jedną przewrażliwioną osobę – jak widać wychowaną w duchu antychrześcijańskim i pozbawioną nawet tej politycznie poprawnej tolerancji – zwołano obrady zarządu szkoły, administracji oraz prawników. Rada ta “uważnie przesłuchała słowa piosenki i zdecydowała, że nie jest ona religijna.”

“Rodzice wybuchnęli z radości” po usłyszeniu, że rada zdecydowała o przywróceniu piosenki do tegorocznego programu szkolnego.

Tak więć żydowska skarga, która na krótką metę wywołała spięcie i może nawet przysporzyła chwilowych wrogów, spowodowała znacznie gorsze i długofalowe straty: Władze szkolne zdecydowały, że “w przyszłości będzie można na koncertach szkolnych śpiewać piosenki religijne, pod warunkiem równej reprezentacji innych religii.”

Zastanawia, jak władze administracyjne poradzą sobie z “równą reprezentacją” dwu-procentowej mniejszości żydowskiej.


Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=4230 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]