Lista najbardziej wpływowych osób na Ukrainie

Janukowycz na pierwszym miejscu listy przygotowanej przez dziennikarzy „Korespondenta”.

Dokonując wyboru najbardziej wpływowych osób na Ukrainie, redaktorzy czasopisma brali pod uwagę popularność danej osoby, wpływ na działanie państwa oraz zarządzanie ukraińskimi przedsiębiorstwami, a także możliwość lobbingu na rzecz konkretnych biznesmenów. Nie bez znaczenia była też ilość osób, które popierają daną postać, wywodzących się ze środowisk artystycznych i sportowych. Pierwszą setkę najbardziej wpływowych osób wybrano po konsultacji z zespołem dwudziestu ekspertów.

Na pierwszym miejscu znalazł się obecny prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz. Drugie miejsce zajął, pojawiając się po raz pierwszy w rankingu, Jurij Iwaniuszczeko. Trzecie, podobnie jak w zeszłym roku, szef Administracji Prezydenta Ukrainy Sierhij Lowoczkin. Najbardziej wpływową piątkę uzupełniają miliarder Rinat Achmetow oraz premier Mykoła Azarow.

Julia Tymoszenko, która była liderką rankingów z 2008 i 2009 r., zajęła dziesiąte miejsce. W pierwszej setce nie ma natomiast Wiktora Juszczenki, który prowadził w 2005 r. Trzydzieste miejsce na tegorocznej liście zajął… syn Wiktora Janukowycza, Aleksander.

Źródło: pik.tv

Za: Portal Arkana (18-08-2011) | http://www.portal.arcana.pl/Lista-najbardziej-wplywowych-osob-na-ukrainie,1500.html?utm_source=atom&utm_medium=atom&utm_campaign=atom

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content