Lista najbardziej wpływowych osób na Ukrainie

Aktualizacja: 2011-08-18 11:10 am

Janukowycz na pierwszym miejscu listy przygotowanej przez dziennikarzy „Korespondenta”.

Dokonując wyboru najbardziej wpływowych osób na Ukrainie, redaktorzy czasopisma brali pod uwagę popularność danej osoby, wpływ na działanie państwa oraz zarządzanie ukraińskimi przedsiębiorstwami, a także możliwość lobbingu na rzecz konkretnych biznesmenów. Nie bez znaczenia była też ilość osób, które popierają daną postać, wywodzących się ze środowisk artystycznych i sportowych. Pierwszą setkę najbardziej wpływowych osób wybrano po konsultacji z zespołem dwudziestu ekspertów.

Na pierwszym miejscu znalazł się obecny prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz. Drugie miejsce zajął, pojawiając się po raz pierwszy w rankingu, Jurij Iwaniuszczeko. Trzecie, podobnie jak w zeszłym roku, szef Administracji Prezydenta Ukrainy Sierhij Lowoczkin. Najbardziej wpływową piątkę uzupełniają miliarder Rinat Achmetow oraz premier Mykoła Azarow.

Julia Tymoszenko, która była liderką rankingów z 2008 i 2009 r., zajęła dziesiąte miejsce. W pierwszej setce nie ma natomiast Wiktora Juszczenki, który prowadził w 2005 r. Trzydzieste miejsce na tegorocznej liście zajął… syn Wiktora Janukowycza, Aleksander.

Źródło: pik.tv

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=42246 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]