Bolek i Lolek, Reksio i Pucek i homo-paranoja – Tomasz P. Terlikowski

Aktualizacja: 2011-08-12 9:09 am

Twórcy „Ulicy Sezamkowej” okazali się zwyczajnymi homofobami. Mimo apeli licznych środowisk gejowskich nie chcieli zorganizować homo-ślubu dla Erniego i Berta. A jakby tego było mało oznajmili, że lalki nie mają skłonności seksualnej!

Tak karygodna (panowie z Tęczowego Oka Saurona, Kampanii przeciw Homofobii, Stowarzyszenia Pracownia Różnorodności – do dzieła, piszcie listy) homofobiczna wypowiedź – była odpowiedzią na postulat, by Erni i Bert dokonali comming outu i by wzięli ślub. Producent programu nie wykazał się jednak zrozumieniem dla tego postulatu i odpisał, że… „chociaż postaci są płci męskiej i mają ludzkie cechy, to są tylko marionetkami i nie mają orientacji seksualnej”.

Takie postawienie sprawy powinno się spotkać ze zdecydowanym odzewem organizacji walczących z homofobią. Jest przecież oczywiste, że tylko ludzie całkowicie pogrążeni w mrokach homofobii, pochodzący ze średniowiecza mogą sądzić, że marionetki nie mają orientacji seksualnej. Dla ludzi pochodzących ze światłego XXI wieku jest zaś absolutnie oczywiste, ze skłonność seksualną mają nie tylko przedszkolaki, ale również lalki Barbie, kukiełki – które kijki mają w wiadomym miejscu, a także pacynki (bez komentarza). Homoseksualne są także żołnierzyki (te z armii amerykańskiej), a nawet poczciwie resoraki. A jeśli ktoś tego nie uznaje, to niewątpliwie z powodu średniowiecznego światopoglądu.

Nasze, polskie oddziały bojowe homo-lobbystów powinny też szybko zająć się ustaleniem, czy przypadkiem comming outu dokonać nie powinni Reksio i Pucek, Bolek i Lolek, czeski Krecik, a także wilk i zając. I niech się strzegą ci z twórców, którzy uznają, że animowane postacie nie mają skłonności seksualnej… Nad nimi od razu pochylą się działacze spod znaku Roberta Biedronia, który ma teraz więcej czasu, bo go SLD … wyrzuciło z listy.

Tomasz P. Terlikowski

„Ulica Sezamkowa” nie dla gejów

Znany telewizyjny serial dla dzieci „Ulica Sezamkowa”, nie stanie się elementem propagandy homoseksualistów. Producenci programu napisali na facebooku, że Ernie i Bert, a więc główni bohaterowie, nie są gejami.

Oświadczenie producentów z organizacji Sesame Workshop, było odpowiedzią na sugestie części fanów serialu, aby jeden z jego odcinków, był poświęcony homoseksualnemu „ślubowi” Erniego i Berta. Zwolennicy takiego rozwiązania pisali, że w czasach, gdy homoseksualne dzieci „popełniają samobójstwa”, potrzebne jest krzewienie świadomości, iż ich życie jest cenne i wspaniałe. Twórcy „Ulicy Sezamkowej” twierdzą jednak, że program ma uczyć przedszkolaków, iż można być najlepszym przyjacielem osoby, od której znacząco się różni, zaś obie postaci są jedynie kolegami i nie mają orientacji homoseksualnej.

Program „Ulica Sezamkowa” emitowany jest od 1969 roku na całym świecie.

Źródło: Sesame Workshop

MM

Za: narodowcy.net (Sierpień 12, 2011)

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Terlikowski: Bolek i Lolek, Reksio i Pucek i homo-paranoja»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=42024 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]