Marek Jurek: Szlęzakowi i Korwinowi-Mikke brakuje do kompletu tylko Palikota

Aktualizacja: 2011-08-11 9:39 pm

– Nasilający się atak na tradycję powstania warszawskiego nie służy dziś debacie na temat okoliczności jego wybuchu, ale jest częścią ataku na polską tradycję i konieczność poświęcenia narodowego w sytuacjach niepewnych i trudnych. Tak tylko można rozumieć inicjatywę prezydenta Stalowej Woli o „pośmiertnym procesie” polityków i dowódców wojskowych, którzy podjęli decyzję o powstaniu w ’44 roku.

Andrzej Szlęzak to zresztą postać znana, zasłynął ostatnio z konfliktu o krzyż na jednym ze stalowowolskich osiedli, gdzie pierwotnie planowano budowę kościoła – a teraz grunty „idą w obrót”. Dziewięć lat temu musiałem wyrzucić go z PiS, po tym, jak przed drugą turą wyborów w Stalowej Woli zawarł porozumienie z SLD.

W sprawie jego usunięcia z partii mieliśmy wtedy krótką różnicę zdań z obecnym wicemarszałkiem Kuchcińskim, ale postępująca ewolucja pana Andrzeja Szlęzaka pokazuje, że miałem całkowicie rację. Prezydent Szlęzak zbliżył się potem do PO, a na obecnym etapie towarzyszy mu prezes Janusz Korwin-Mikke. Brak tylko pana Palikota – z nim byliby w komplecie – mówi Jurek. 

W Stalowej Woli dojdzie na tydzień przed wyborami parlamentarnymi do sądu nad powstaniem warszawskim. Oskarżycielami dowódców zbrojnego zrywu zakończonego upadkiem będą prezydent miasta Andrzej Szlęzak i Janusz Korwin-Mikke z Kongresu Nowej Prawicy.

Not. Jarosław Wróblewski

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=42000 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]