Pół miliona za znieważenie flagi

Aktualizacja: 2011-08-11 1:10 pm

Pół miliona złotych kary, będzie musiała zapłacić stacja TVN za znieważenie polskiej flagi. Do zdarzenia doszło w 2008 roku w programie Kuby Wojewódzkiego.

Karę orzekł Sąd Apelacyjny w Warszawie, który uwzględnił apelację szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, od wyroku sądu pierwszej instancji, który uchylił nałożoną przez KRRiTV karę. Pełnomocnik TVN-u zapowiedział kasację do Sądu Najwyższego, postraszył również Trybunałem w Strasbourgu.

Do profanacji flagi doszło w marcu 2008 roku w programie Kuby Wojewódzkiego. Jego uczestnicy wkładali miniaturki polskich flag w zwierzęce odchody, tłumacząc potem, że chcieli jedynie „zwrócić uwagę na problem odchodów na ulicach polskich miast”.

Czy uczestnicy programu dokonaliby podobnego „wyczynu” np. na ulicach Tel-Awiwu, posługując się izraelską flagą, niestety nie wiemy.

MM

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=41981 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]