Władze Nowego Jorku wprowadzają obowiązek nauki o seksie w szkołach publicznych

Aktualizacja: 2011-08-11 1:04 pm

Uczniowie publicznych szkół średnich i gimnazjów w Nowym Jorku zostaną objęci, od drugiej połowy roku szkolnego, obowiązkowym programem nauki o seksie. Decyzję w tej sprawie podjęła administracja burmistrza Michaela Bloomberga. W programie nauczania m.in. instrukcje, jak używać środków antykoncepcyjnych oraz jak odmówić niechcianego zbliżenia intymnego – informuje portal wiara.pl. Kanclerz do spraw edukacji deklaruje, że rodzice będą mieli możliwość zwolnienia dzieci z niektórych lekcji, w tym z zajęć poświęconych kontroli urodzeń.

Nauka młodszych uczniów skupiać się będzie głównie na promowaniu abstynencji seksualnej, a uczęszczających do szkół średnich na informowaniu o środkach antykoncepcyjnych i prezerwatywach.

Denis Walcott, kanclerz ds. edukacji, uważa, że pedagodzy mają do odegrania dużą rolę w nauczaniu dzieci i młodzieży na temat seksu oraz potencjalnych konsekwencji ryzykownego zachowania. „Mamy uczniów, którzy podejmują stosunki seksualne zanim ukończą 13 rok życia, uczniów posiadających wielu partnerów i uczniów nie chroniących się przed chorobami nabywanymi drogą płciową oraz HIV/AIDS” – napisał w specjalnym oświadczeniu dla szkół.

Wprowadzenie obowiązkowej nauki o seksie władze Nowego Jorku tłumaczą przede wszystkim troską o czarnoskórych i latynoskich nastolatków, którzy najczęściej zapadają na choroby przekazywane drogą płciową, a dziewczęta zachodzą w nieplanowane ciąże.

20 stanów oraz stolica kraju – Waszyngton, Dystrykt Kolumbia – posiada wymóg obowiązkowej nauki o seksie w publicznych gimnazjach i szkołach średnich.

Źródło: wiara.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=41974 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]