Gubernator stanu Maryland zwalnia pracowników za krytyczne uwagi na temat homoseksualizmu

Aktualizacja: 2006-06-21 12:00 am

Gubernator stanu Maryland, Robert L. Ehrlich Jr. zwolnił jednego z członków rady nadzorczej publicznej spółki transportowej, za krytykę homoseksualizmu.

Uwagi Roberta J. Smith, architekta z zawodu, zasiadającego z nominacji Gubernatora Ehrlicha w 7-osobowej radzie nadzorczej międzystanowej spółki Washington Metropolitan Area Transit Authority, wypowiedziane zostały w programie “21 This Week” lokalnej stacji telewizyjnej Channel21. W dyskusji na temat tzw. związków tej samej płci, Smith powiedział, że “Uważam, że rząd nie powinien oferować specjalnych przywilejów w prawie amerykańskim dla osób z dewiacjami seksualnymi”.

Podczas błyskawicznie zwołanego zebrania zarządu spółki, Smith został wezwany m.in. przez innego członka rady nadzorczej, otwartego homoseksualistę Jima Graham do odwołania swoich słów i do przeprosin. Gdy Robert Smith powtórzył, że “W moim przekonaniu zachowanie homoseksualne jest dewiacją” i podkreślił, że jest katolikiem, Gubernator stanu Maryland podjął natychmiastową decyzję o zwolnieniu Smitha z zarządu. “Uwagi Roberta Smitha są wielce nieodpowiednie, niedelikatne i są nie do zaakceptowania” – powiedział Gubernator Robert Ehrlich.

Zwolniony Robert Smith oświadczył, że “moje osobiste przekonania nie mają żadnego związku z tym jak mają jeździć autobusy czy pociągi i nigdy nie wpływały na moje decyzje podejmowane w zarządzie spółki.” Skrytykował Gubernatora Ehrlicha, który “poddał się presji medialnej i podjął decyzję nawet bez próby skontaktowania się ze mną”.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=419 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]