Państwowy gigant obsadzony ludźmi Platformy

Sytuacja w Polskim Holdingu Nieruchomości (PHN) dowodzi, że zapowiadane przez szefa resortu skarbu Aleksandra Grada odpolitycznienie spółek skarbu państwa można włożyć między bajki.

Spółka poza nieruchomościami ma też aż 230 mln zł wolnej gotówki. W październiku miała wejść na GPW, ale – jak pisze „PB” – o jej losie zapewne zdecydują wybory.

Dziennik sprawdził, kim są członkowie władz PHN – okazuje się, że są to ludzie w większości bardzo blisko związani z PO.

Prezesem Grupy PHN jest Wojciech Papierak, menedżer, który przez  wiele lat pracował w bankowości. Znany jest również z bardzo dobrych relacji z szefostwem resortu Skarbu. W zarządzie zasiada także m.in. Sławomir Frąckowiak, znajomy Michała Boniego, niegdyś prezes Opoczna oraz Rafał Krzemień – były działacz warszawskiej PO. Od 2007 roku zarządza firmami, które łączy to, że są nadzorowane przez polityków PO.

Kolejne ciekawostki można znaleźć w radzie nadzorczej. Jest tam m.in. Mateusz Matejewski – były działacz PO, od 2008 roku znajdujący się na dyrektorskich stanowiskach w kancelarii Donalda Tuska, a ponadto – znajomy wiceministra Skarbu Adama Leszkiewicza. Członkiem rady jest także Tadeusz Maćkała – były poseł i senator PO oraz Piotr Cymbała – członek władz powiatowych w Tomaszowie Lubelskim, gdzie szefem struktur jest… Mariusz Grad – bratanek ministra Skarbu.

Iście aPOlityczna spółka.

(Źródła: „Puls Biznesu”, dziennik.pl)

Za: MyPiS.org | http://mypis.pl/aktualnosci/2053-panstwowy-gigant-obsadzony-ludzmi-platformy

Skip to content