Sztandar 36 Pułku wyprowadzić

JW 3139 czyli 36 Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego to przez lata było oczko w głowie Sił Powietrznych. Dostać się do tej elitarnej jednostki mogli tylko najlepsi i najzdolniejsi specjaliści poczynając od pilotów, a kończąc na obsłudze technicznej.

Mimo przestarzałego postsowieckiego sprzętu, z wyjątkiem trzech samolotów M28 Bryza i pięciu Sokołów PZL W-3, jednostka ta od lat dobrze realizowała swoje zadania.

Przez cały czas (66 lat) funkcjonowania pułku doszło do trzech katastrof. W 1973 roku 18 osób zginęło w katastrofie Antonowa pod Szczecinem.

W 2003 roku doszło do katastrofy śmigłowca Mi-8 pod Piasecznem z premierem Leszkiem Millerem na pokładzie (nikt nie zginął).

I wreszcie 10 kwietnia 2010 roku doszło do tragedii smoleńskiej.

O tym, jakim sprzętem dysponowała jednostka zawsze decydowali tylko i wyłącznie politycy.

Jeżeli rozformowuje się taki sztandarowy pułk jak JW. 3139 z powodu „karygodnych zaniedbań”, „braków w szkoleniu” i wielu innych „błędów” oraz „łamania regulaminów”, to, jaka sytuacja musi panować w innych jednostkach wojskowych, które takim oczkiem w głowie jak ten pułk nigdy nie były?

Czy idąc tym tokiem myślenia Tuska nie należałoby zlikwidować całej polskiej armii?

Jeszcze dziś rosyjskie media obiegnie ta sensacyjna wiadomość będąca tak na prawdę podpisem Donalda Tuska pod raportem generalicy Anodiny.

Tak naprawdę owa decyzja była załącznikiem do nominacji Siemoniaka, specjalisty od mediów i propagandy. Nikt o zdrowych zmysłach nie sądzi chyba, że kompletny wojskowy ignorant miotał się całą noc w mokrej pościeli i sam podjął te wszystkie „męskie” decyzje.

Tusk po raz kolejny udowodnił, że dla PR-u jest gotowy do każdej nawet najbardziej szkodliwej dla Polski decyzji.

To nie 36 Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego stanowił zagrożenie dla bezpieczeństwa najważniejszych osób w państwie.

Największym zagrożeniem dla Polski jest sam Donald Tusk i jego szkodliwa ekipa. W interesie nas wszystkich jest jak najszybsze odsunięcie szkodników od władzy

Mirosław Kokoszkiewicz

Za: kokos26 blog | http://kokos.salon24.pl/330425,sztandar-36-pulku-wyprowadzic

Skip to content