Aborter przyznaje: dzieci często rodziły się żywe

Aktualizacja: 2011-08-2 3:13 pm

W procesie sądowym przeciwko znanemu aborterowi Jamesowi Pendergraftowi z Florydy, sąd przesłuchiwał świadków. Jeden z nich – także ginekolog specjalizujący się w przerywaniu zaawansowanej ciąży – przyznał, że niektóre poddane aborcji dzieci rodziły się żywe. Porzucano je bez pomocy „podrygujące w toalecie”. Umierały.

Dr Pendergraft został oskarżony o spowodowanie ciężkiego kalectwa u dziecka, które urodziło się w jego klinice. Z powództwem cywilnym wystąpiła była pacjentka. Kobieta domaga się odszkodowania na rzecz dziecka, które ocalało od aborcji, ale jest niepełnosprawne.

Dziesięcioletnia dziewczynka cierpi na liczne ułomności z związku z próbą jej uśmiercenia. U dziecka stwierdzono m.in. porażenie mózgowe, utratę kontroli nad lewą stroną ciała, udar mózgu, upośledzenie umysłowe.

Matka dziecka zeznała, że pojechała do jednej z klinik dr. Pendergrafta, ponieważ jej zaufanie wzbudziła informacja o dyplomie lekarza w zakresie położnictwa i ginekologii, zamieszczona na stronie internetowej placówki. Kiedy tam dotarła, ktoś z personelu podał jej aborcyjną pigułkę RU-486. Kobieta była w 22. tygodniu ciąży. Otrzymała 50-krotną dawkę preparatu wywołującego akcję porodową.

Kiedy u pacjentki wystąpiły gwałtowne skurcze, poprosiła o środek przeciwbólowy. Na miejscu nie było ani lekarzy, ani położnych. Personel wyprosił ją z kliniki. Kobieta wezwała pogotowie. W szpitalu urodziła żywe dziecko.

Były pracownik kliniki przyznał, że w placówce często dochodziło do porodów żywych dzieci. Najczęściej w toalecie. Nikt się tym nie przejmował. Przecież te dzieci miały umrzeć…

[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI-Polska na podstawie materiałów LifeSiteNews (K.Gilbert) – 26.07.2011 r.]

Za: HLI-Polska (2011/8/2) -- [Org. tytuł: « HLI News : Aborter przyznaje: dzieci często rodziły się żywe»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=41584 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]