„Sikorski, przeproś powstańców”

Aktualizacja: 2011-08-1 9:48 pm

“Sikorski ubliża powstańcom” oraz “Sikorski przeproś powstańców” – transparenty z napisami krytykującymi skandaliczną wypowiedź szefa MSZ Radosława Sikorskiego na temat Powstania Warszawskiego trzymali powstańcy nieopodal pomnika Gloria Victis na Powązkach Wojskowych.

Sikorski w sobotę zamieścił na twitterze wpis: „warto wyciągnąć lekcje także z tej narodowej katastrofy”, do którego dołączył link do strony internetowej www.powstanie.pl. Autorzy tej strony nazywają się „przeciwnikami kultu sprawców Powstania Warszawskiego”.

Na ten skandaliczny wpis natychmiast zareagowali radni PiS. : – Nazywanie Powstania Warszawskiego „narodową katastrofą” uważamy za niedopuszczalne, zwłaszcza w przededniu kolejnej rocznicy jego wybuchu – napisali w oświadczeniu.

Oburzenia nie kryli także powstańcy, którzy dziś stanęli z transparentem nieopodal miejsca, gdzie Donald Tusk składał kwiaty. Przedstawiciele rządu i władz miasta zostali chłodno przyjęci w przeciwieństwie do działaczy PiS. Gdy na cmentarzu pojawił się Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz, którzy złożyli kwiaty przy pomniku, rozległy się gromkie brawa i owacje. Podobnie zachowywali się ludzie zgromadzeni przed telebimem, gdzie na żywo transmitowano przebieg uroczystości.

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=41555 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]