Czy ktoś może mi to wytłumaczyć, czyli schizofrenia ministra Millera

1. Miller: lot do Smoleńska był lotem cywilnym

Pomiędzy Rosją a polską komisją wyjaśniającą okoliczności katastrofy smoleńskiej nie ma sprzeczności w kwestii, jaki charakter miał ten przelot – oświadczył szef MSWiA Jerzy Miller. I dodał: – To był lot cywilny. Minister dał w ten sposób odpór słowom płk. Edmund Klicha, który stwierdził, że ostatnia faza lotu powinna być zakwalifikowana jako lot wojskowy. Szef MSWiA nie ma wątpliwości, że o charakterze lotu nie decyduje właściciel samolotu, tylko cel przelotu. – A celem tego lotu było przewiezienie konkretnych osób, w związku z tym miał on charakter lotu pasażerskiego. Wobec tego nie ma między nami sprzeczności – powiedział Miller, który przewodniczy pracom polskiej komisji badającej katastrofę w Smoleńsku.
(Miller: lot do Smoleńska był lotem cywilnym, 24.09.2010)* [link]

 

2. Katastrofa smoleńska: Miller: to był lot wojskowy

Lot samolotu Tu-154 M, który 10 kwietnia 2010 r. rozbił się pod Smoleńskiem, z punktu widzenia polskiego prawa miał status wojskowy – mówił w piątek szef MSWiA Jerzy Miller.
„Z punktu widzenia polskiego prawa, a na takim prawie jest oparte nasze badanie, status lotu jest statusem lotu wojskowego” – powiedział Miller podczas piątkowej konferencji, na której upubliczniono raport komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej. W samym raporcie zaznaczono, że samolot Tu-154 M, który rozbił się pod Smoleńskiem, wpisany był do rejestru wojskowych statków powietrznych. (Katastrofa smoleńska: Miller: to był lot wojskowy (PAP, 29.07.2011) [link]

O co tu chodzi?

tad9

 

*Podana błędnie w źródłowym wpisie data informacji, została poprawiona – Red. BIBUŁY

Za: Perły przed Wieprze (30.07.2011) | http://www.perlyprzedwieprze.salon24.pl/328861,czy-ktos-moze-mi-to-wytlumaczyc | czy ktoś może mi to wytłumaczyć?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content