Akt oskarżenia przeciwko Kazimierzowi Kutzowi

Aktualizacja: 2011-07-28 6:27 pm

Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko Kazimierzowi Kutzowi za jego słowa na temat śmierci Barbary Blidy. “Mam nadzieję, że tak znany reżyser i intelektualista nie będzie chował się za immunitetem” – mówi Zbigniew Ziobro.

W jednym z czerwcowych wywiadów Kazimierz Kutz powiedział, że Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński “zabili niewinną kobietę”. “To twierdzenie nie ma jakichkolwiek podstaw. To oszczerstwo do potęgi n-tej” – powiedział Ziobro.

Podkreślił, że słowa Kutza to efekt nagonki prowadzonej od dłuższego czasu, a która w ostatnich dniach przekroczyła wszelkie granice. “Trudno nie odnieść wrażenia, że mamy do czynienia ze zbiorem pomówień i kłamstw” – powiedział Ziobro, komentując ustalenia raportu Ryszarda Kalisza. Zaznaczył, że wszystkie decyzje, jakie podejmował, pełniąc funkcje ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, były zgodne z prawem, a w sprawie Barbary Blidy istniał “bardzo mocny materiał dowodowy” wskazujący na to, że uczestniczyła w korupcji. W zeznaniach potwierdziło to 4 świadków.

Te fakty nie znalazły odzwierciedlenia w raporcie Ryszarda Kalisza. “Raport ma charakter czysto wyborczy i polityczny. (…) Zarzuty nie mają potwierdzenia w materiale dowodowym” – powiedział Ziobro, odnosząc się do zarzutów pod adresem jego i byłego premiera, Jarosława Kaczyńskiego.

Ziobro liczy, że Kutz wykaże “minimum cywilnej odwagi” i nie będzie chował się za immunitetem. “Trzeba mieć świadomość wypowiadanych słów i ponosić za nie odpowiedzialność” – powiedział Bartosz Kownacki, adwokat Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry.

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=41356 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]