Kolejna skandaliczna, antypolska wypowiedź „Radka” Sikorskiego

Minister Spraw Zagranicznych, Radosław Sikorski, powiedział w Londynie, że „w Polsce nie brakuje ludzi pokroju Breivika”. Precyzując swoją wypowiedź, odniósł się do faktu, iż w naszym kraju znajdują się środowiska delegitymizujące rząd.

Podobne rozważania na temat norweskiego rządu, przypisuje się sprawcy aktu terrorystycznego – Andersowi Breivik`owi. Brnąc dalej, popularny Radek stwierdził, że fakt wymienienia przez Breivika w swoim manifeście „niektórych partii politycznych w Polsce” świadczy o istnieniu, uwaga: ” ideologicznego wątku polskiego, w sprawie norweskiej masakry”. Dalecy powinniśmy być od stawania w obronie którejkolwiek z partii, w tym sporze toczącym się na poziomie szamba.

Jednak trzeba jednoznacznie stwierdzić, że Radosław Sikorski sprowadził tą wypowiedzią kwestię norweskiej tragedii, do poziomu polskiej walki partyjnej. Sam ów fakt jest obrzydliwy, sytuacja zyskuje jednak jeszcze na komizmie, kiedy przypomnimy sobie komentarze politków po debacie w Parlamencie Europejskim, dotyczącej rozpoczęcia polskiej prezydencji. Na portalu Twitter, minister tłumaczy się, że spotkanie w Londynie było wyłącznie dla polskich dziennikarzy.

To nie pierwsza zresztą, próba wykorzystania tego portalu do załatwiania spraw ważnych, warto przypomnieć choćby niedawny pogrzeb ostatniego bohatera Westerplatte, którego Sikorski pożegnał za pomocą właśnie Twittera, w jednym zdaniu i po angielsku. (Portal Twitter ogranicza możliwość pojedynczego wpisu, do 140 znaków.)

TP

Dorzynał watahy, teraz obraża Polaków

Jeszcze niedawno Radosław Sikorski mówił o dorzynaniu watahy, a dzisiaj obraził Polaków, mówiąc, że nie brak wśród nich „ludzi myślących tak jak Behring Breivik, który strzelał do rodaków, by obalić rząd”. Zapomniał dodać, że rok temu zbrodni politycznej dokonał były członek Platformy Obywatelskiej.

– W Polsce nie brak ludzi myślących tak jak Behring Breivik, który strzelał do rodaków, by obalić rząd, ponieważ uważa, że jest on pozbawiony prawnego i politycznego tytułu do rządzenia – powiedział dziś w Londynie szef polskiego MSZ Radosław Sikorski.

– W Polsce też mamy środowiska, które uważają, że demokratycznie wybrany prezydent czy rząd to zdrajcy, którzy naprawdę nie reprezentują Polski i Polaków. To są bardzo niebezpieczne emocje i ich podsycanie może prowadzić do takich nieobliczalnych skutków – przestrzegł na spotkaniu z dziennikarzami.

Ciekawe, czy miał na myśl wydarzenia z Łodzi w październiku ubiegłego roku, gdy Ryszard C., były członek Platformy Obywatelskiej – partii Radosława Sikorskiego – z pistoletem w ręku wtargnął do biura Prawa i Sprawiedliwości, po czym zamordował Marka Rosiak i ciężko zranił Pawła Kowalskiego.

Sikorski zauważył, że z poglądami, jakie reprezentuje Breivik, stara się walczyć we własnym zakresie. Przypomniał swoje zawiadomienie o przestępstwie, które złożył w prokuraturze, dotyczące niektórych portali.

„ Mowa nienawiści w internecie, pisanie karygodnych bzdur, takich jak „Żydzi do gazu” czy innych tego typu treści nawołujących do przemocy w internecie, uzmysławiają na przykładzie norweskim, jak blisko może być od słów do czynów – zaznaczył autor słynnego stwierdzenia o dorzynaniu watahy. Przy okazji zdradził, co myśli o internecie, który jest jedną z niewielu oaz wolnego słowa: Internet to kloaka, w której różni frustraci wylewają swoją żółć.

Sikorski zapewnił, że w sprawie piątkowych ataków w Norwegii polskie służby od pierwszych chwil współpracują ze służbami innych państw.

– W sprawie zamachowca w Norwegii są niestety wątki polskie, zarówno ideologiczne – terrorysta z aprobatą wyrażał się o niektórych partiach politycznych w Polsce – jak też niestety również wątki logistyczne. (…) Atak pokazuje, jak bardzo potrzebna jest paneuropejska współpraca wymiany danych o podejrzanych transakcjach – wskazał.

Minister znów zapomniał dodać, że Anders Behring Breivik w swoim manifeście pisał m.in. o Lidze Polskich Rodzin, której liderem był Roman Giertych. Ten sam, który jako adwokat obecnie reprezentuje Radosława Sikorskiego w jego walce z mediami.

Za: PiS.org (28.07.2011)

Za: narodowcy | http://narodowcy.net/eksport-obciachu-i-brak-kultury/2011/07/27/ | Eksport obciachu i brak kultury

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content