Aktualizacja strony została wstrzymana

Wojna indoktrynerów z Pentagonem, który cały czas uważa homoseksualizm za chorobę psychiczną

Pomimo trwającej od kilkudziesięciu lat ideologicznej kampanii, Pentagon cały czas uważa homoseksualizm za chorobę psychiczną. Informację o zapisach w dokumentach Pentagonu ujawniła z oburzeniem lewicowa komórka działająca przy kalifornijskim uniwerystecie w Santa Barbara zwąca się „Centrum badań nad seksualnością mniejszości w wojsku” – Center for the Study of Sexual Minorities in the Military. Ujawniony dokument o nazwie: Defense Department Instruction umieszcza homoseksualizm razem z psychicznym niedorozwojem i zaburzeniami osobowości.

Działacz tego Centrum, Nathaniel Frank twierdzi, że „Przepisy [Pentagonu] ukazują ciągłe niezrozumienie homoseksulizmu i sprawiają, że geje i lesbijki mają utrudniony dostęp do usług medycznych w zakresie zdrowia psychicznego.”*

Rzecznik prasowy Pentagonu, Lt. Col. Jeremy M. Martin powiedział, że dokument jest ewaluowany. W Armii Amerykańskiej obowiązują obecnie przepisy „Nie pytaj-nie mów” (Don’t ask, Don’t tell), polegające na tym, że kandydatów i żolnierzy nie pyta się o preferencje seksualne, lecz działanie w tym kierunku i afirmowanie się jest podstawą do dyscyplinarnego zwolnienia. Na tej podstawie w 2004 roku zwolniono z wojska 653 osoby.

Za zmianą obowiązujących przepisów ukazujących obiektywną prawdę i rzeczywistość optują członkowie Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychiatrycznego (APA) i niektórzy kongresmeni, np. Rep. Marty Meehan (D-Mass). W 1973 roku pod naciskiem lobby homoseksualnego, ścisłe kilkuosobowe kierownictwo Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychiatrycznego skreśliło homoseksualizm z listy chorób, pomimo iż większość zapytanych post factum psychiatrów nie zgodziła się z tą decyzją. Mimo tego, od tego czasu decyzja Stowarzyszenia stanowi „dowód” na to, że homoseksualizm nie jest chorobą.

 

– – –

* – Dla jasności, zamieszczamy dokładny cytat w oryginale, pokazujący, że tak naprawdę – nawet w podświadomości Centrum prohomoseksualnego – homoseksualiści potrzebują opieki lekarzy-psychiatrów:
„The policy reflects the department’s continued misunderstanding of homosexuality and makes it more difficult for gays and lesbians to access mental health services.”

Dodano do Serwisu Informacyjnego: 2006-06-20 11:13AM

Skip to content