Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: „Bóg” – słowo zakazane na drugim co do wielkości cmentarzu w kraju

Na amerykańskim cmentarzu federalnym w Houston, drugim co do wielkości w kraju, zakazano używania podczas uroczystości pogrzebowych słów: „Bóg”, „Jezus”, „Szczęść Boże” itp. Określenia takie zarządcy cmentarza uznali za „obraźliwe”. Nie zezwolili także na zamieszczanie ich na kartach kondolencyjnych, tablicach cmentarnych, a nawet na wstążkach wiązanek pogrzebowych.

Przeciwko urzędnikom zarządzającym cmentarzem, na którym pochowano ponad 70 tys. weteranów, wystąpili byli żołnierze skupieni w organizacjach kombatanckich. Pozwano do sądu m.in. dyrektor Arleen Ocasio, zarządcę cmentarza w Houston, która wydała absurdalne zarządzenia, a także urzędników z departamentu ds. weteranów. Do akcji włączyli się wolontariusze z całego kraju, w tym przedstawiciele amerykańskiego Stowarzyszenia Obrony Tradycji Rodziny i Własności. Proszą oni o wysłanie e-maili z protestem do dyrektor Ocasio.

Jak podaje jeden z kombatantów, urzędnicy, którzy opiekują się cmentarzem za wszelką cenę starają się cenzurować mowy pogrzebowe, zakazując używania wszelkich słów odnoszących się do religii i Boga. Weterani wojenni żalą się, mówiąc, że to policzek wymierzony nie tylko każdemu Amerykaninowi, który wierzy w Boga, ale przede wszystkim każdemu weteranowi, który walczył o wolność.

Źródło: TFP.org, AS

Za: PiotrSkarga.pl (2011-07-27) | http://www.piotrskarga.pl/ps,7604,2,0,1,I,informacje.html