USA: “Bóg” – słowo zakazane na drugim co do wielkości cmentarzu w kraju

Aktualizacja: 2011-07-28 6:03 pm

Na amerykańskim cmentarzu federalnym w Houston, drugim co do wielkości w kraju, zakazano używania podczas uroczystości pogrzebowych słów: „Bóg”, „Jezus”, „Szczęść Boże” itp. Określenia takie zarządcy cmentarza uznali za „obraźliwe”. Nie zezwolili także na zamieszczanie ich na kartach kondolencyjnych, tablicach cmentarnych, a nawet na wstążkach wiązanek pogrzebowych.

Przeciwko urzędnikom zarządzającym cmentarzem, na którym pochowano ponad 70 tys. weteranów, wystąpili byli żołnierze skupieni w organizacjach kombatanckich. Pozwano do sądu m.in. dyrektor Arleen Ocasio, zarządcę cmentarza w Houston, która wydała absurdalne zarządzenia, a także urzędników z departamentu ds. weteranów. Do akcji włączyli się wolontariusze z całego kraju, w tym przedstawiciele amerykańskiego Stowarzyszenia Obrony Tradycji Rodziny i Własności. Proszą oni o wysłanie e-maili z protestem do dyrektor Ocasio.

Jak podaje jeden z kombatantów, urzędnicy, którzy opiekują się cmentarzem za wszelką cenę starają się cenzurować mowy pogrzebowe, zakazując używania wszelkich słów odnoszących się do religii i Boga. Weterani wojenni żalą się, mówiąc, że to policzek wymierzony nie tylko każdemu Amerykaninowi, który wierzy w Boga, ale przede wszystkim każdemu weteranowi, który walczył o wolność.

Źródło: TFP.org, AS

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=41293 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]