Malezja – zakazać słowa “BÓG”

Aktualizacja: 2011-07-27 6:47 pm

Przywódcy muzułmańscy w Malezji twierdzą, że chrześcijanie powinni zaprzestać używania słowa “Allah” w odniesieniu do chrześcijańskiego Boga.

„Użycie słowa “Allah” jako tłumaczenia słowa “Bóg” w malajskim wydaniu Biblii “musi zostać odrzucone, ponieważ błędnie stawia dwie religie na równi”, powiedział Mohd Sani Badron, wiodący islamski uczony.

Katolicka gazeta w Malezji zdobyła decyzję sąd najwyższego, pozwalającą na używanie słowa “Allah” w odniesieniu do Boga chrześcijańskiego i nie tylko, jako słowa uniwersalnego. Jednak wciąż występuje problem z używaniem słowa tego w druku, ponieważ środowiska muzułmańskie złożyły w tej sprawie apelację. Chrześcijanie tłumaczą, że “Allah” jest stosowany rutynowo jako słowo odnoszące się do Najwyższej Istoty, niekoniecznie bóstwa islamskiego.

Odnowienie sporu zdarza się w tym samym tygodniu, gdy malezyjski premier Najib Tun Razak spotkał się z papieżem Benedyktem XVI i zobowiązał się do ustanowienia stosunków dyplomatycznych z Watykanem. Polityczny lider powiedział, że jego wizyta w Watykanie pokazuje, że choć kraj jest oficjalnie islamskim, władza chce współpracować z mniejszościami i wspierać obywateli chrześcijańskich podobnie jak islamskich.

Źródło: CatholicCulture

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=41292 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]