Aktualizacja strony została wstrzymana

Malezja – zakazać słowa „BÓG”

Przywódcy muzułmańscy w Malezji twierdzą, że chrześcijanie powinni zaprzestać używania słowa „Allah” w odniesieniu do chrześcijańskiego Boga.

„Użycie słowa „Allah” jako tłumaczenia słowa „Bóg” w malajskim wydaniu Biblii „musi zostać odrzucone, ponieważ błędnie stawia dwie religie na równi”, powiedział Mohd Sani Badron, wiodący islamski uczony.

Katolicka gazeta w Malezji zdobyła decyzję sąd najwyższego, pozwalającą na używanie słowa „Allah” w odniesieniu do Boga chrześcijańskiego i nie tylko, jako słowa uniwersalnego. Jednak wciąż występuje problem z używaniem słowa tego w druku, ponieważ środowiska muzułmańskie złożyły w tej sprawie apelację. Chrześcijanie tłumaczą, że „Allah” jest stosowany rutynowo jako słowo odnoszące się do Najwyższej Istoty, niekoniecznie bóstwa islamskiego.

Odnowienie sporu zdarza się w tym samym tygodniu, gdy malezyjski premier Najib Tun Razak spotkał się z papieżem Benedyktem XVI i zobowiązał się do ustanowienia stosunków dyplomatycznych z Watykanem. Polityczny lider powiedział, że jego wizyta w Watykanie pokazuje, że choć kraj jest oficjalnie islamskim, władza chce współpracować z mniejszościami i wspierać obywateli chrześcijańskich podobnie jak islamskich.

Źródło: CatholicCulture

Za: Christianitas.pl | http://christianitas.pl/?sr=!czytaj&dz=13&id=1585

Skip to content