Pentagon kapituluje: homoseksualiści będą służyć w armii amerykańskiej

Aktualizacja: 2011-07-25 5:21 pm

Od 20 września osoby, które otwarcie mówią, że są homoseksualistami, będą mogły zaciągać się do amerykańskiego wojska – donosi dziennik „Rzeczpospolita”. O zdolności do przyjęcia homoseksualistów do koszar poinformowali w piątek szef Pentagonu Leon Panetta i przewodniczący Kolegium Szefów Sztabów USA admirał Mike Mullen.

Barack Obama jeszcze przed wyborami obiecywał zniesienie zasady „Nie pytaj, nie mów”, która zakazywała służby w armii jawnych homoseksualistów. Pod koniec zeszłego roku Biały Dom doprowadził do przyjęcia przez Kongres ustawy znoszącej tę zasadę. Do jej wejścia w życie potrzebne było jednak zielone światło od Pentagonu.

Źródło: Rzeczpospolita

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=41213 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]