Sąd w Kolorado: 12-letnie dziewczęta mogą wychodzić za mąż

Aktualizacja: 2006-06-19 12:00 am

Dwunastoletnie dziewczęta i czternastoletni chłopcy będą mogli zawierać związki małżeńskie – stwierdził w kontrowersyjnym orzeczeniu sąd w stanie Kolorado. Decyzja ta obala dotychczas obowiązujące granice stanowe ustalone na 18-lat dla kobiet.

Sprawa dotyczyła rozpatrzenia wniosku 38-letniego Willis Rouse, który zaskarżył decyzję władz stanowych nie godzących się na rejestrację związku, wówczas 34-letniego Willis Rouse z 14-letnią dziewczyną, z którą współżył i mieszkał od 2002 roku. Wszystko wskazuje, że dziewczyna, figurująca w materiałach sądowych jako “JMH”, prowadzona była przez swoją matkę, która zaprowadziła ją w 2003 roku do urzędu celem rejestracji związku. Willis Rouse odsiaduje obecnie 4-letni odwieszony wyrok więzienia za wcześniejsze przestępstwa.

Decyzja trzyosobowego składu sędziowskiego wywołała szok, zarówno wśród przedstawicieli władz stanowych, prawników, jak i zwykłych obywateli. Stephen Harhai, prawnik z Denver, określił decyzję sądu jako “całkowity szok”, a przewodnicząca Senatu stanowego Joan Fitz-Gerald stwierdziła, że “Przecież to jest jeszcze dziecko. To wszystko jest wykorzystywaniem nieukształtowanej osoby, którą stawia się w określonej sytuacji do końca życia. Będziemy musieli głęboko przyjrzeć się tej sprawie.”

 

 

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=412 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]