TVN24: “Lefebvryści” jak morderca z Norwegii

Aktualizacja: 2011-07-24 9:12 pm

Redaktor Marek Lehnert, rzymski korespondent Polskiego Radia i Informacyjnej Agencji Radiowej w wypowiedzi dla stacji TVN24 porównał “lefebvrystów” do Andersa Behringa Breivika, sprawcy piątkowej masakry na norweskiej wyspie Utoya, który w swoim przesłaniu miał grozić Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI.

Redaktor Lehnert relacjonując wypowiedź włoskiego socjologa Massimo Introvigne nt. gróźb kierowanych przez Breivika pod adresem papieża, stwierdził: “Benedykt XVI oskarżony został przez norweskiego ekstremistę o to, że porzucił chrześcijaństwo i chrześcijan europejskich, należy go uznać za papieża-tchórza, niekompetentnego, skorumpowanego i nieprawowitego”. I dalej, na jednym niemal oddechu, Lehnert dodał: “Kiedyś takie zastrzeżenia do Jana Pawła II, że jest nieprawnie wybranym następcą św. Piotra mieli ‘lefebvryści’, teraz coś podobnego widzimy w wydaniu – rzekomo, bo pewności stuprocentowej nie ma – norweskim”.

Twierdzenie, jakoby “lefebvryści” – jak potocznie i często obraźliwie określa się duchownych należących do założonego przez abp. Marcela Lefebvra Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X i związanych z tym instytutem wiernych – mieli kwestionować legalność wyboru Jana Pawła II na Tron Piotrowy jest oczywistą nieprawdą, a przywoływanie nazwy Bractwa w tym kontekście jest rzeczą skandaliczną i nie mającą nic wspólnego z dziennikarską rzetelnością, o zwykłej przywzwoitości nawet już nie wspominając. A może należałoby dać redaktorowi Lehnertowi szansę udowodnienia jego słów przed sądem w procesie o ochronę dobrego imienia FSSPX? Czy na sali jest prawnik?

—*—

Wspomnianą wypowiedź można znaleźć tutaj, czyli pod adresem: http://www.tvn24.pl/-1,1711723,0,1,sprawca-masakry-grozil-papiezowi,wiadomosc.html (a przynajmniej można było to zrobić 25.07.2011 o g. 03:14)

Jacques Blutoir

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=41180 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]