Raport: Trzęsienie ziemi w Nowej Zelandii ujawniło izraelską siatkę szpiegowską

Aktualizacja: 2011-07-22 9:07 am

Z poufnego raportu opracowanego po tragicznym trzęsieniu ziemi w Nowej Zelandii, które nawiedziło w lutym br. okolice miejscowości zabijając 181 osób, wynika, że wśród ofiar znajdował się co najmniej jeden izraelski szpieg.

Agencja AP powołując się na jedną z gazet nowozelandzkich wchodzących w skład grupy prasowej Fairfax, podaje, że “Izraelczyk – jedna z ofiar trzęsienia ziemi – posiadał przy sobie co najmniej pięć paszportów”. Agencja podaje również, że “inni Izraelczycy zbiegli z terenu trzęsienia ziemi”.

Gazeta nie ujawnia źródeł zdobycia informacji, lecz podaje, że premier Nowej Zelandii, John Key przeprowadził zaraz po trzęsieniu ziemi cztery rozmowy telefoniczne z premierem Izraela, Benjaminem Netanyahu. Ujawnia również fakt, iż specjalna grupa poszukiwawcza składająca się z Izraelczyków nie posiadających akredytacji i bez prawa przeprowadzania zorganizowanych akcji poszukiwawczych, została zatrzymana na terenie trzęsienia przez nowozelandzką policję.

Informacja o istnieniu izraelskiej siatki szpiegowskiej wykrytej w wyniku trzęsienia ziemi, agencje światowe wspominają jedynie w lakonicznych komunikatach. Premier Key, podczas pobytu w Kalifornii 20 lipca br., powiedział, że komentowanie informacji o tajnym raporcie, “nie leży w narodowym interesie Nowej Zelandii”.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie AP -Yahoo! (Jul 19, 2011) "Report: Deadly NZ quake uncovers Israeli spy ring"
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=41075 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]