Socjalistyczny rząd w Boliwii: Wprowadzimy podatek od odprawianych Mszy

Aktualizacja: 2008-12-8 11:05 pm

Boliwijskie media donoszą, że po głosowaniu nad nową konstytucją, planowanym na 25 stycznia 2009 roku, rząd Evo Moralesa rozważy plan opodatkownia Kościoła za każdą odprawioną Mszę zamówioną przez wiernych.

Jorge Silva, rzecznik socjalistycznych parlamentarzystów powiedział, że “Zarabianie pieniędzy musi być oddzielone od socjalnej działalności Kościoła. Nie wiemy jak wygląda socjalna działalność prowadzona przez Kościół, ponieważ za wszystko trzeba płacić. A przecież księża nie robią wszystkiego za darmo.” Silva dodał, że Kościół cieszy się dzisiaj specjalnymi przywilejami, jednak przy nowej konstytucji “Kościół katolicki przestanie być oficjalną religią państwa i w konsekwencji utraci przywileje, a jako usługodawca będzie na przykład musiał płacić podatki.”

Dyrektor ds środków masowego przekazu Konferencji Biskupów Boliwijskich, Jose Rivera odpowiedział, że Kościół wcale nie cieszy się specjalnymi przywilejami i dwa lata temu biskupi przedstawili swoje stanowisko odnośnie do artykułu trzeciego konstytucji, który rzekomo te przywileje ustanawia. Rivera podkreślił, że biskupi “specjalnie zwrócili się o dokonanie poprawki tego artykułu dokładnie celem uniknięcia tego rodzaju nieporozumień.”


Na podstawie: Catholic News Agency

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=4090 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]